RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Kłucie w boku (kolka)

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-03-26 15:09:13

gacek
Użytkownik

Kłucie w boku (kolka)

Wiem nie można jeść i pić przed biegiem bo juz to przerabiałem jak kiedyś biegałem ale dokładnie ile czasu przed biegiem nie mozna jeść i pić i czy sa inne metody na pozbycie sie kolki ??

Offline

 

#2 2008-03-26 15:29:47

runnerka
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

Jeżeli w czasie biegu złapie Cię kolka, to wciśnij to miejsce i głęboko oddychaj, drugi sposób na pozbycie się kolki to pochylenie się trochę do przodu. Skuteczne też jest podniesienie ręki do góry(jeśli masz kolkę z prawej strony to prawą, jeśli z lewej ,to lewą).
A co do jedzenia to godzinę przed treningiem(przynajmniej ja tak robię i nie mam problemów z kolką, staram się również nie obżerać przed treningiem)

Pozdrawiam!smile

Offline

 

#3 2008-03-26 16:25:42

TikiTikiTakJo
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

Dobrze jest też -nie rozmawiać podczas wysiłku tongue tylko skupić się na oddychaniu big_smile
podobno!!!

Offline

 

#4 2008-03-26 17:11:06

Nero
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

Mnie jak kolka złapie - każdemu może się zdarzyć tongue - to zazwyczaj robie skłony podczas biegu. Raz do lewej rad do prawej. Mi pomaga =]

Offline

 

#5 2008-03-26 17:33:13

kikada
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

A ja jestem jednym z tych szczęśliwców, którzy baaaardzo rzadko mają kolkę.
Wszystko to co piszecie, jest dobrym rozwiązaniem, z tym, że każdemu pomaga coś innego. A z tym jedzeniem, to ja np. po obiedzie muszę odczekać co najmniej dwie godziny. Ale dzisiaj zjadłam bułeczkę z masłem 30 minut przed bieganiem, bo byłam głodna i nic mi nie było.
Tak więc, można powiedzieć, że kolka to sprawa indywidualna i niestety, jedni mają z nią więcej problemów, inni mniej.

Krysia, ja widzę, że Ty wszystko wiesz, teraz tylko teorię trzeba przełożyć na praktykę i zacząć biegać wink

Offline

 

#6 2008-03-26 17:39:48

TikiTikiTakJo
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

kikada napisał:

Krysia, ja widzę, że Ty wszystko wiesz, teraz tylko teorię trzeba przełożyć na praktykę i zacząć biegać wink

Ze mnie świetny obserwator ... to i dużo wiem smile
Wiem również że biegacz ze mnie marny...lol

Offline

 

#7 2008-03-26 17:46:28

gacek
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

a co do oddychania jak lepiej ustami czy nosem ??

Offline

 

#8 2008-03-26 17:50:48

TikiTikiTakJo
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

gacek napisał:

a co do oddychania jak lepiej ustami czy nosem ??

Przy dużym zmęczeniu to chyba mało prawdopodobne jest że zdołasz oddychać nosem...
to chyba samoczynnie się ustami oddycha smile

Offline

 

#9 2008-03-26 17:52:56

kikada
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

Wdech nosem, wydech ustami wink
Ja czasem cały trening potrafię nosem tongue (kiedyś potrafiłam, za młodu:P) Teraz jak biegnę, to sapię jak nie wiem co, hehe! Dlatego biegam z muzyką, żeby się nie słyszeć tongue

Offline

 

#10 2008-03-26 17:54:26

Nero
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

Moim zdaniem nie do końca jest to sprawą indywidualną. Można też zjeść coś co jest łatwo przyswajalne dla organizmu i szybko strawne lub całkowicie na odwrót. Ja zawsze ok. 2h przed startem zjadam 3 bułki (rogale itp.) popije wodą i siedzę w cieniu czekając na start smile A jeżeli chodzi o trening to potrafię nawet 30' przed bieganiem zjeść porządny obiad... ale potem zanim dojadę do miasta rowerem wszystko ładnie "równam". hehe =]

Offline

 

#11 2008-03-26 17:59:11

TikiTikiTakJo
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

kikada napisał:

Wdech nosem, wydech ustami wink

Dokładnie !!! Tylko czemu mój wdech rozkłada się na dwa razy ??
(jakby to powiedzieć ...nie ma ciągłości tylko jest przerywany... rozkładany na dwa razy)
Dobra... może to głupie pytanie tongue

Offline

 

#12 2008-03-26 17:59:57

kikada
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

Ale to my mówimy o jedzeniu i piciu przed biegiem startowym, czy przed treningiem? Bo jak dla mnie, to jest różnica..

Offline

 

#13 2008-03-26 18:03:21

kikada
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

TikiTikiTakJo napisał:

Tylko czemu mój wdech rozkłada się na dwa razy ??
(jakby to powiedzieć ...nie ma ciągłości tylko jest przerywany... rozkładany na dwa razy)
Dobra... może to głupie pytanie tongue

Ja nie znam odpowiedzi na to pytanie, następne proszę tongue

Offline

 

#14 2008-03-26 18:07:25

gacek
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

ok dzieki za wszystkie sposoby i info

Offline

 

#15 2008-03-26 18:40:18

kubal
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

A ja gdzieś czytałem, że kolka to rodzaj skurczu. Jedzenie/picie może ją wywołać ale również przyczyną może być gwałtowna zmiana tempa (biegłeś najpierw szybciej a potem zwolniłeś). Dlatego ja staram się zaczynać wolniej a potem już tylko przyspieszam (no chyba, że robię trening interwałowy).

Offline

 

#16 2008-03-26 19:19:51

gacek
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

przed chwilką wróciłem z biegu tak sobie przebiegłem 3.5 km truchcikiem no i kolki brak bo:

2 godziny temu jadłem no i tempo miałem równe

Offline

 

#17 2008-03-26 19:50:37

kikada
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

to dobrze smile Tak trzymaj.

Offline

 

#18 2008-03-26 20:01:17

gacek
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

wink ok

Offline

 

#19 2008-07-03 10:28:45

ponurybebniarz
Użytkownik

Re: Kłucie w boku (kolka)

kiedy mam problem z kolka to zaczynam koncentrowac sie na swojej przeponie, nie mam z tym problemu to chyba dlatego ze kiedys gralem na trabce hahahah big_smile a tak poza tym tu duzo zalezy od myslenia:" pokonam i to" smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies