RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Rególowanie oddechu

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-04-22 15:31:23

Kuba123PL
Użytkownik

Rególowanie oddechu

Tak jak w temacie. Czy kontrola oddechu jest ważna podczas biegu. Jezeli tak to jak to powinno wyglądac. Ktos coś wie na ten temat?

Offline

 

#2 2008-04-22 16:30:36

Nero
Użytkownik

Re: Rególowanie oddechu

Wg mnie to podczas biegu raczej musisz oddychać tongue Ale na serio, gdy biegniesz szybciej niż truchtem lub I zakresem staraj się nie rozmawiać. Raczej większość biegaczy oddycha ustami, ale jak potrafisz nosem to gratuluje. Jeżeli chodzi o rytm to po przebiegnięciu 50 metrów sam ci się "ustawi". Nie możesz tylko wstrzymywać oddechu. Ja zawsze sobie jakiś rytmik układam i w myślach powtarzam smile (zazwyczaj jest to: raz dwa raz dwa raz dwa:P)

Offline

 

#3 2008-04-22 16:32:30

16krzychu
Użytkownik

Re: Rególowanie oddechu

Możesz wierzyć lub nie, bo jestem początkujący biegacz:
Ja sobie zrobiłem tak, że kontroluje oddech: a mianowicie:
Co 3 kroki jeden wydech, a w ich czasie łapię wdech.
Oddycham głęboko.
Pozdro. Mam nadzieję, że pomogłem.

Offline

 

#4 2008-04-22 17:19:56

KuNa
Użytkownik

Re: Rególowanie oddechu

Po pewnym czasie każdy biegacz odnajduje własny rytm oddechu, w takt bieganych kroków, a wraz ze zwiększaniem prędkości oddycha szybciej i szybciej, wciąż w rytmie.Najważniejsze to dostarczać naszemu ciału wystarczająco dużo powietrza.

Offline

 

#5 2008-04-23 13:16:52

manitou7
Użytkownik

Re: Rególowanie oddechu

KuNa napisał:

Po pewnym czasie każdy biegacz odnajduje własny rytm oddechu, w takt bieganych kroków, a wraz ze zwiększaniem prędkości oddycha szybciej i szybciej, wciąż w rytmie.Najważniejsze to dostarczać naszemu ciału wystarczająco dużo powietrza.

dokladnie

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies