RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Buty do biegania. Jakich używacie?

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2006-12-19 18:44:04

4Czarna
Użytkownik

Buty do biegania. Jakich używacie?

Ja tego lata zakupiłam sobie butki Adidads'a ClimaCool Cyclone i wiecie co ... są boskie. Nauczona przykrym doświadczeniem zaczynania w zwykłych adidaso-trampkach smile z przyjemnością przesiadłam się do tego cudeńka. Uczucie mniej więcej porównywalne, gdy przesiadasz się z Malucha do Mercedesa smile Fakt, że cena trochę zniechęca (400 zł; chociaż teraz 'chodzą' już podobno po ok 250-300zł ), ale wrażenia są nieopisane:w pełni klimatyzowane,posiadają system chłodzenia stopy CLIMACOOL (w postaci 'skrzeli' w podeszwie smile, system adiprene+ (amortyzujący), adiwear. Naprawdę szczerze polecam zainwestowac osobom,które biegają częściej niż raz w tygodniu. zdjęcie w linku poniżej- ja mam biało- błękitne smile
http://www.allegro.pl/item149602353_adidas_cc_cyclone_kolekcja_06_clima_cool_od_top.html

lub
http://www.nextag.com/adidas-climacool-cyclone/search-html

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2007-06-26 12:54:48

aleksanderd
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

CZeść FOURCZARNA,
Ja tez biegałem w adasiach z climacoolem i było fajnie tylko nalezy uważać na kałuże bo te buciki to tylko na słoneczną pogodę.
   Teraz biegam w MIzuno i ASICach i jest o niebo lepiej niz adasiach.
Papa
Alex

Offline

 

#3 2007-08-04 13:48:45

crowley
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

aleksanderd napisał:

CZeść FOURCZARNA,
Ja tez biegałem w adasiach z climacoolem i było fajnie tylko nalezy uważać na kałuże bo te buciki to tylko na słoneczną pogodę.
   Teraz biegam w MIzuno i ASICach i jest o niebo lepiej niz adasiach.
Papa
Alex

adidasy są nie do przebicia jeśli chodzi o te z najwyższej półki. osobiście biegam w asics eagle trail gore tex II i adidas adistar cushion 5. adistart CSH5 są po prostu boskie. noga w nich po prostu sama biegnie:) w obecnych mam przebiegnięte dopiero ok 20km na rozbieganie butów żadnych treningów, ale już czuć, że te buty są stworzone do długich wybiegań. asicsów używam tylko na treningach i Harpaganie ze względu na ich wytrzymałość i wygodę w różnych warunkach.  asicsy są statyczne jeśli chodzi o wyprowadzenie no do każdego kroku. w adidasach każdy krok jest "dopalony" przez buta:)

pozdrawiam
jarek.

Offline

 

#4 2007-08-06 22:11:25

Mchl
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

Asics GT2120

Moje pierwsze buty, jako że biegam od niedawna. Zastaawiam się tylko, czy na pewno jestem pronatorem, bo jak podglądam stopy w czasie biegu, to jakoś niepronojuąco wyglądają... Trzeba będzie siakegoś ortopedę nawiedzić jednak...

W każdym razie z butów jestem zadowolony wink

Offline

 

#5 2008-03-11 21:43:15

michel
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

hej a co myslicie o nike shox albo air max?bo dopiero co zaczynam bieganie i nie wiem jakie buty kupic?

Offline

 

#6 2008-03-11 23:25:42

manitou7
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

ja truchtam w Pegasusach
na przelaje zakupilem niedawno NB MT800

a tu masz linka http://biegajznami.pl/forum/viewtopic.php?t=516

Offline

 

#7 2010-09-24 23:29:03

ReebokZigTech
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

Reebok ZigTech to nowoczesne buty, dzięki którym możesz zmniejszyć obciążenie kluczowych mięśni nóg nawet do 20%. Dodatkowo odważne kolory czarno-żółte, zielono-szaro-niebieskie czy czarno-pomarańczowe na pewno wyróżnią Cię na bieżni czy w siłowni.

Offline

 

#8 2010-09-26 22:09:42

cnyhoo
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

Witam.

Zadziwia mnie to, że nawet doświadczeni biegacze używają do biegania butów, które są kompletnie nieergonomiczne i wymuszają na organizmie nienaturalną pracę. Lobby firm produkujących buty uparło się na amortyzację pięty i systemy wymuszające bieganie z pięty... Zdejmij buty i pobiegaj po plaży, zwróć uwagę jak układają się stopy - i to jest naturalna technika. Mięśnie się wzmacniają, kości są odciążone, prędkość rośnie. Spada jedynie wydajność energetyczna (większe użycie mięśni).

Najlepsze do biegania są stopy, a zaraz potem jak najlżejsze buty z płaską podeszwą. Inna sprawa, że bieganie po betonie i asfalcie wyniszcza. Ale prawda jest taka, że podstawą jest TECHNIKA biegu, a nie buty.

Ja biegam w... halówkach za 10 PLN.
Pozdrawiam!

Offline

 

#9 2010-10-28 10:22:39

horsea
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

bieganie boso staje się coraz bardziej popularne - wtedy działają nasze naturalne mechanizmy amortyzujące... aczkolwiek w butach jesteśmy zabezpieczenie przed przeszkodami terenowymi, tzn brudem, szkłem, twardą /nierówną nawierzchnią - jeśli ktoś biega po takich terenach, musi mieć buty... ze swojej strony mogę wskazać na NewBalance - mają bardzo szeroki zakres butów do biegania, od amatorskich, do profesjonalnych... poza tym, mają bardzo wygodny i prosty w obsłudze sklep internetowy, a jeśli kupować markowe buty, to według mnie tylko u źródła...

Offline

 

#10 2010-10-31 11:05:59

radecki
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

cnyhoo napisał:

Witam.

Ja biegam w... halówkach za 10 PLN.
Pozdrawiam!

a możesz powiedzieć jakie dystanse biegasz oraz ile razy w tygodniu?
pozdrawiam serdecznie

Offline

 

#11 2010-10-31 12:43:22

Adas78
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

Próbowałem biegać w butach bez amortyzacji super sprawa pod warunkiem że biegasz mało kilometrów. Nie wyobrażam sobie pobiec choćby półmaratonu w halówkach. Nie mówię że się nie da ale trzeba by trochę w nich pobiegać w cześniej to jest jednak całkiem inna mechanika ruchu. A pozatym nie ma butów idealnych jedni biegają w butach za 600 zł inni za 10 a jeszcze inni na boso ważne jest co komu pasuje.

Offline

 

#12 2010-11-01 20:29:08

pawel b
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

Biegałem kiedyś boso. Problemem jest tylko temperatura podłoża, ponieważ marzną mi nogi. Dziś czasem biegam boso tylko dla zabawy. Buty?... cena ,marka bez znaczenia.but musi być dopasowany i wygodny.

Offline

 

#13 2010-11-03 20:11:26

radecki
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

dopasowany i wygodny to musi byc, co nie podlega dyskusji... natomiast sam dobór obuwia do biegania to już nieco bardziej problematyczna sprawa. w sieci jest sporo poradnikow o tym, ja polecam jeden - znajomego pt. jakie buty do biegania . warto przeczytać - nie ma tego dożo :-)

Offline

 

#14 2010-11-10 21:39:32

Lisuu
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

Witam jestem tu nowy ostatnio zakupiłem buty Adidas Furano w bardzo przyjemnej cenie. Uważam , że nieźle się w nich biega i są wygodne a o to link smile  http://www.allebuty.com.pl/produkty&destination=2

Offline

 

#15 2011-03-12 14:21:01

Stary Laufer
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

Kiedyś, dawno temu, kiedy zaczynałem biegać, nawet nam się nie śniło o butach jakie są dzisiaj dostępne na rynku. Biegaliśmy w tenisówkach w cenie ówczesnych 19 zł - wtedy kiedy biegało się po równej nawierzchni (np asfalt). Kiedy bieg zapowiadał się z przewagą bruku (a bywało i kocich łbów) ubieraliśmy inny rodzaj tenisówek, takie po 24 zł. Różniły się one od tych pierwszych grubością podeszwy. Oczywiście nie było w nich żadnych wkładek amortyzujących.
W ostatnich czasach biegałem w adidasach - nie leżały mi, biegałem w pumach, które mi bardzo odpowiadały (niedawno skojarzyłem, że one też miały tylko symboliczne wkładki amortyzujące). Przedostatnie buty, to były Pegasusy. Teraz biegam w Asicsach i chyba nie jest to najlepszy but (Pegasusy były lepsze).
Przeczytałem ostatni książkę "Urodzeni biegacze" (polecam!) i zaczął mi się zmieniać punkt widzenia jesli chodzi o buty. Zacząłem rozumieć dlaczego kiedyś mi się biegało tak dobre w zwyczajnych tenisówkach, dlaczego w Pumach było dobrze, dlaczego nie biega mi się najlepiej w butach, które założyłem ostatnio.
Chyba coś w tym jest, że człowiek urodził się do biegania na boso i jedynie jako osłonę podeszwy przed uszkodzeniami mechanicznymi Indianie zakładali sandały zrobione ze starych opon.
Zaczynam rozglądać się za tenisówkami takimi z przed wielu, wielu lat :-)

Offline

 

#16 2011-03-13 22:17:50

pawel b
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

Witam .Pamiętam doskonale tenisówki i trampki:) Biegałem tylko w nich. Jednak to proste obuwie miało jedną wadę. W czasie zawodów gdy biegałem na 100% i długich biegach asfaltem dochodziło u mnie do odparzeń  stóp. smile Dziś wybieram proste buty do biegania:rolleyes:

Offline

 

#17 2011-03-28 22:46:12

marekb117
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

Dobór butów powinno zaczac sie od analizy chodu/biegu, i na tej podstawie wybrac model, nie zapominajac, ze but musi dobrze lezec na nodze, byc wygodny.  Nie bardzo rozumiem opinie typu "nike sa dobre, a pumy gorsze". Przeciez kazdy producent ma wiele modeli na dla stopy neutralnej, z nadpronacja lub supinacja i dlatego nalezy dobrac wlasciwy model.
Osobiscie uwazam Asics za wiodaca firme, oferujaca buty treningowe dla biegaczy. Uzywalem Asics Kinsei 3, a teraz zakupilem Asics Nimbus 12, (dla neutralnej stopy) i z przeznaczeniem na twarde podloze.

Offline

 

#18 2011-09-15 19:06:21

halabala
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

Dzień dobry, smile

mam pytanie (wiem, że macie multum takich pytań ale nigdzie nie mogę znaleźć jasnej odp)
: jakie buty mi polecacie
moja waga 52kg
chce biegać po terenie mieszanym
i nie mogę wydać za wiele (okolice 150PLN)
czytam tak o tych stopach i ciągle nie wiem jaką mam

i to chyba wsio. Pomocy smile

Ostatnio edytowany przez halabala (2011-09-15 19:10:30)

Offline

 

#19 2013-05-26 23:10:34

Helikoptero
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

Jeżeli chodzi o buty do biegania, to dla mnie najwygodniejsze są buty Nike Air Max. Mają grubą podeszwę, dzięki czemu biega się naprawdę dobrze. Wykonane są też z takiego tworzywa, że nie ma mowy o odciskach czy jakiś odparzeniach, przynajmniej u mnie smile Najlepiej będzie jak zerkniesz sam: http://air-max.pl/index.php?route=product/category&path=59

Offline

 

#20 2013-09-23 13:12:45

helga
Użytkownik

Re: Buty do biegania. Jakich używacie?

ja też polecam nike smile ale jak ktoś zaczyna, to polecam odwiedzić sklep biegacza. Ja byłam u siebie w gdańsku i generalnie takiej obslugi nie mialam nigdy- pan sypal poradami jak z rekawa, wiele sie przydalo, nie mialam np pojecia, ze zle robie rozgrzewke i moze sobie zerwac wiezadlo ;/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies