RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Co zjeść przed

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-05-12 13:33:57

Nero
Użytkownik

Co zjeść przed

Witam, patrzyłem na forum <--- nie ma takiego wątku więc mogę sobie pozwolić na takowy tongue Tak mniej więcej gdzieś TU na forum przeczytałem, że makaronik przed biegiem i będzie git. Ogólnie zawsze na mecie, czeka na nas jakiś kolo i łapie żebyśmy się nie przewracali lol hehe Ale ja jakoś zazwyczaj czułem się w miarę dobrze. Wtedy jeszcze jadłem sobie zwykłe bułeczki z kruszonką 1,5h przed startem. Dziś spróbowałem makaronu z cukrem (dość dużo zjadłem, a nawet się najadłem smile) Czułem się dobrze. Potem trochę wody (żywiec zdrój cytrynowy) i 30 min przed startem batonik i znów trochę wody. Idę na linię startową, do biegu, bum! Ze startu jak najbardziej zadowolony... ale od razu za metą, zaczął mnie boleć brzuch i czułem odruch do wymiotów. Położyłem się w cieniu, trochę wody napisałem i jakoś przeszło. Startuje już drugi rok, ani razu nie miałem takiej przygody. Czy ktoś mógłby mi zdradzić co można zjeść przed biegiem (oczywiście rzeczy które można dostać w zwykłem spożywczaku tongue ). Z góry dzięki, pozdro

Offline

 

#2 2008-05-12 21:33:42

KuNa
Użytkownik

Re: Co zjeść przed

Trenerzy na kadrze zawsze przed startem rano zabraniali pic mleka. Ja uważam ze spozycie posiłku przed startem to sprawa indywidualna, niektórzy beda potrzebowali 3 godzina na strawienie a inni nawet 6... Ja najczesciej jem 4 godziny przed startem makaron lub ryz, normalny obiad (trener kiedys mi powiedzial, idz na obiad bo po bułkach siła ci za 7 lat nie przyjdzie). Czesto tez ok 2 godziny przed startem jakas czekolada...

Ostatnio edytowany przez KuNa (2008-05-12 21:34:57)

Offline

 

#3 2008-06-23 23:01:03

ratamahata
Użytkownik

Re: Co zjeść przed

Osobiście często stosuję makaron, po pierwsze, że go lubię a po drugie, mam wtedy sporo siły na bieg. Codziennie wypijam przynajmniej pól litra kefiru i 2-3 litrów niegazowanej oczywiście wody. Jakoś się kręci. Właściwie, to nie zastanawiałem się nad dietą, po prostu taki układ jest dobrze traktowany przez mój organizm. Biegam około 3-4 godzin po posiłku.

Offline

 

#4 2008-10-27 19:27:37

sasa86
Użytkownik

Re: Co zjeść przed

Produkt    Indeks glikemiczny    Porcja zawierająca 50g węglowodanów    Porcja zawierająca 75g  węglowodanów
Chleb gruboziarnisty lub pumpernikiel    46    100g (3 kromki)    150g (4-5 kromek)
Jabłka
    38    400g (3 średnie)    600g (4 średnie)
Jogurt
    33    400g    600g
Napoje dla sportowców    ok.40    1 szklanka    1 ¾ szklanki
Owsianka
    42    600g    900g
Pieczona fasola
    48    450g (puszka)    670g (1 ½ puszki)
Pomarańcze
    44    600g (5 małych)    900g (7 małych)
Sałatka owocowa
    ok.50    500g    750g
Spaghetti, ugotowane
    37    200g    300g
Suszone morele
    31    105g    160g

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies