RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Nawierzchnia czy może za ostro zaczynam?

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.
  • Index
  •  » Treningi
  •  » Nawierzchnia czy może za ostro zaczynam?

#1 2008-04-22 22:38:33

technojam
Użytkownik

Nawierzchnia czy może za ostro zaczynam?

Hej,
Jestem tu nowy więc od razu chcę się przywitaćsmile

Zacząłem biegać jakieś 4 tyg. temu. Na początku biegałem około 5km z kilkoma przerwami, co 1-2 km marsz około 3-5 min. Nie robiłem rozgrzewek ani marszów przygotowawczych tylko przebierałem się i run przed siebie. Po jakimś czasie zauważyłem że biegnę znacznie większe odległości, zanim zrobie przerwę,  więc zacząłem do tego podchodzić bardziej profesjonalnie. Wybieganie, rozciaganie, wybieganie, rozciaganie i bieg jakieś 8KM z 2 przerwami. Tylko, zauważyłem, że zaczęło boleć mnie śródstopie, stawy w kostce no i kolana. To raczej nie jest dobry znak. Nie wiem czy troche się przeforsowałem czy to przez tą nawierzchnie. Podobno nie powinno biegać się bo betonie a  moja trasa w 90% składa się praktycznie z takiej nawierzchni.
Jakie jest wasze zdanie?

Offline

 

#2 2008-04-23 09:46:03

runnerka
Użytkownik

Re: Nawierzchnia czy może za ostro zaczynam?

Witaj!
Twoim głównym problemem są bóle stawów, które mogą być spowodowane bieganiem po nawierzchniach takich jak asfalt czy beton, ( jest znacznie twardszy od asfaltu). Jeśli codziennie biegasz po betonie nadwyrężasz przez cały czas tylko pewne partie mięśni, ścięgien i kości. Każdy krok jest codziennie taki sam. Te same mięśnie, ścięgna, kości i stawy, ten sam nacisk, w ten sam sposób dzień po dniu. To sprzyja różnym kontuzjom. Kiedy zmienisz nawierzchnie zmieni sie nacisk. Zmiana nawierzchni w rozsądny sposób pomaga niknąć kontuzji określonych partii mięśni oraz stawów, podczas gdy inne mięśnie i stawy ulegają wzmocnieniu.
Moim zdaniem Twoje problemy wzięły się od nieodpowiedniego podłoża, po którym biegasz.
Pozdrawiam!

Offline

 

#3 2008-04-23 13:13:34

manitou7
Użytkownik

Re: Nawierzchnia czy może za ostro zaczynam?

beton i asfalt najgorsze podloze -po prostu biegaj obok chodnika po trawie
ale najwazniejsze to czy przypadkiem nie masz zle dobranych butow- buty to podstawa

Offline

 

#4 2008-04-23 13:54:20

technojam
Użytkownik

Re: Nawierzchnia czy może za ostro zaczynam?

No właśnie, raz że nawierzchnia a dwa może i buty.
Śródstopie mnie teraz boli i nie wiem czy dzisiaj przypadkiem sobie nie odpuścić...

Offline

 

#5 2008-04-23 14:09:02

Nero
Użytkownik

Re: Nawierzchnia czy może za ostro zaczynam?

Odpuść. Poczekaj aż przejdzie. Najlepiej posmaruj sobie dobrą maścią.

Offline

 

#6 2008-04-23 15:48:18

Kuba123PL
Użytkownik

Re: Nawierzchnia czy może za ostro zaczynam?

Z tymi butami to moze byc prawda. Zwłaszcza jezeli są nowe. Tez tak miałem z butami, przez pierwsze kilka dni, po dłuższej przebiezce myślałem ze mi noga odpadnie z bólu. Niestety, jedyny sposób na rozwiazanie tego problemu to poprostu rozchodzenie butów.

Offline

 

#7 2008-04-24 09:25:55

technojam
Użytkownik

Re: Nawierzchnia czy może za ostro zaczynam?

Wczoraj byla supere pogoda. Nie moglem sobie odpuscic:D.
Zrobilem sobie OWB1 - 6km torche mialem stres jak po betonie dluzszy czas bieglem bo naprawde czulem ze srodstopie i kolana mnie boli. No ale jakos przebieglem. Dzisiaj bol utrzymuje sie taki jak poprzednio, no ale dzisiaj nie ma opcji odpoczywam.

Offline

 
  • Index
  •  » Treningi
  •  » Nawierzchnia czy może za ostro zaczynam?

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies