RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.
  • Index
  •  » Treningi
  •  » Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

#1 2008-01-31 09:34:54

pabrze
Administrator

Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

No właśnie, jak to jest u Was?

U mnie jakoś tak złożyło się, że mocniejsze starty odbywają się co dwa lata (i wypada, że ten rok będzie tym intensywniejszym). Wydaje mi się, że zyskałem dużo świeżości przez zeszły rok i dałem trochę odpocząć organizmowi.

Obawiałem się, że nie będę w stanie już "szybko biegać", ale wczoraj udało mi się zweryfikować ten stan i jestem w stanie!

Obawiałem się, że roztyję się i trochę tak się stało (z 62 kg przeskoczyłem na, momentami, 68 kg), ale po miesiącu treningów już ważę (64 kg) - i chyba już niewiele zmienię, bo rozbudowałem trochę mięśnie w górnych partiach... Czyli z odchudzaniem sobie poradziłem (na początku pojawiał się efekt yo-yo jak miałem parodniowe przerwy w treningach)

Jak dla mnie super, a jak u Was jest z przerwami? Czy tak długa przerwa w treningach jest korzystniejsza od przerwy "jesienno-zimowej"?

Pozdrawiam

Offline

 

#2 2008-02-10 13:44:59

KuNa
Użytkownik

Re: Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

U mnie roztrenowanie wynosi ok 1,5 miesiąca. Zaczynam od połowy Października, a w grudniu robie już normalne z treningi zaczynając powoli zwiększac intensywnośc.

W okresie roztrenowania biegam sobie co 2-3 dni rozbieganka po 6-8 km i dbam żeby kilogramów nie przybyło bo mam już ich i tak za dużo ;]

Pozdrawiam !wink

Offline

 

#3 2008-02-10 21:39:04

pabrze
Administrator

Re: Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

KuNa, a czy Ty przypadkiem nie jesteś zawodowcem? smile

Czy Twój organizm nie upomina się o więcej odpoczynku niż to co można zobaczyć w Twoich dziennikach treningowych? Czy stosujesz jakiś masaż lub inne zabiegi regenerujące organizm (oczywiście jeżeli to nie tajemnica)? Chciałbym móc się kiedyś pochwalić tak regularnie prowadzonymi treningami, jak to jest u Ciebie smile

Gratuluje i zdrówka Ci życzę smile
Paweł

Offline

 

#4 2008-02-10 21:56:10

KuNa
Użytkownik

Re: Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

Zawodowcem chyba jeszcze nie - cokolwiek ma to oznaczac. Mam 16 lat i obecnie przygotowuje się do startu na 3 km przełajowe.

A co do moich treningów ( styczeń: obóz w górach gdzie dostałem w kośc) to myślę, że jest on bardzo spokojny z myślą o bieganiu przyszłościowym. Wiem co wyczyniaja koledzy w moim wieku i mam świadomośc że długo tak nie pociągną. Przy intensywniejszych treningach staram się korzystac z basenu i sauny.

W tym roku mam nadzieję złamac 1'57" na 800m wink

Bardzo dziękuje za zainteresowanie.

Pozdrawiam
KuNa

Offline

 

#5 2008-02-11 20:36:55

pabrze
Administrator

Re: Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

1'57" ?! Szczerze podziwiam!
...a równie dumny jestem, że prowadzisz te dzienniki smile

Będę trzymał kciuki za Twoje starty, a Ty melduj o progresie formy smile


Co do Twoich kolegów - myślę, że nie tylko oni mają takie podejście ("jak najszybciej wyniki, zrzucenie zbędnych kilogramów itd...") i wśród nas amatorów jest podobnie... a później się wypalają...

Ciągle jednak jestem ciekawy, jaki wpływ na wyniki, mają przerwy dłuższe... np. tak jak to było u mnie (rok przerwy). Najprawdopodobniej uda mi się przekonać o tym w tym roku, ale zawsze lubię wszystko wiedzieć wcześniej smile

Pabrze

Offline

 

#6 2008-02-11 20:51:23

KuNa
Użytkownik

Re: Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

Będę trzymał kciuki za Twoje starty, a Ty melduj o progresie formy

http://pzla.pl/admin/rekordy_popup.php? … co=rekordy tutaj można śledzic moje wyniki i progresje wink Jak widac jedyny start na 800 nie jest bliski temu który chce uszyskac w tym sezonie ale będzie lepiej wink
OCZYWISCIE: nic za wszelką cenę wink To podstawa...

A co do przerwy: Na pewno trzeba zacząc spokojnie, niech organizm sobie przypomni co to jest duży wysiłek. Trzeba go do tego przyzwyczaic smile Mam nadzieję, że będzie ok wink

Pozdrawiam, KuNa

Ostatnio edytowany przez KuNa (2008-02-11 20:54:01)

Offline

 

#7 2008-02-16 18:41:53

Timmek
Moderator

Re: Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

KuNa napisał:

W tym roku mam nadzieję złamac 1'57" na 800m wink

nie nazywa siebie zawodowcem, ma 16 lat ;P no to nieźle smile

ja w tym sezonie chciałbym złamac 2:02,
ale jak widac w moim dzienniku treningu raczej narazie nie ma ;/
wiec moze byc ciezko smile

Offline

 

#8 2008-02-17 18:04:05

pabrze
Administrator

Re: Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

No Timmek, to wiesz co jest najlepsze na puste okienka w kalendarzu! smile

Trzymam kciuki za obu!

Offline

 

#9 2008-02-19 21:00:35

Timmek
Moderator

Re: Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

no zobaczymy jak będzie, mam nadzieje że pomyślnie...

a co do przerwy miedzy sezonowej to zależy kto jakie ma plany, ale myśle że jak dla mnie optymalnie byłoby gdyby były 2 przerwy smile

jedna w wakacje trwajaca jakieś 6 tygodni, bo wiadomo wyjazdy itd, nie jestem zawodowcem więc nie mogę skupiać sie na treningach aż tak bardzo...
a druga przerwa to juz po sezonie, czy na początku roku akademickiego tez jakieś 6 tygodni...
wydaje mi sie ze to byłoby optymalne... tyle że niestety dochodzą czynniki od których człowiek jest uzależniony, takie jak pogoda czy choroba....

Offline

 

#10 2008-02-19 21:54:18

pabrze
Administrator

Re: Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

Z chorobą nic nie zrobisz, ale co do pogody... jest takie skandynawskie przysłowie: Det finns inga dåliga väder bara dåliga kläder (co po szwedzku znaczy: nie ma złej pogody jest tylko źle dobrana odzież). A bieganie w deszczu... na to czekam... smile

Offline

 
  • Index
  •  » Treningi
  •  » Jak długie powinny być przerwy między sezonami startowymi?

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies