RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Witam wszystkich biegaczy!!!

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-01-24 20:39:56

ewald
Użytkownik

Witam wszystkich biegaczy!!!

Witam pasjonatów biegania!!!

Biegam tak od dwóch miesięcy i naprawdę przerodziło sie to w moją pasje.
Korzyści wynikających z tej formy aktywności fizycznej chyba nie muszę wymieniać, każdy kto biega zna je doskonale:)

Dzienniki biegowe jakie się tutaj znajdują to fantastyczna sprawa, pozwalają monitorować progresje i no i sam trening rzecz jasna - chyba nie ma prawdziwego biegania bez prowadzenia takiego dzienniczka.

P.S.
Mam małe pytanko do ludzi bardziej zaprawionych w bieganiu, ale nie tylko:
Jak w miarę dokładnie mogę zmierzyć przebiegnięty dystans (trasę biegu)?
Pomiar rowerem z licznikiem kilometrów wydaje się być dobrym rozwiązaniem, a jakieś inne metody???

Póki co biegam trochę w ciemno tzn. wiem jak długo biegam (aktualnie 20-30min na trening, 2-3 razy w tyg.), ale nie wiem za bardzo jak daleko.
Na tym etapie to może bieganie na czas, a nie na dystans nie jest złym rozwiązaniem - wręcz z tego co wiem - zalecanym, ale w miarę zwiększania przebiegniętych minut chciałbym raczej biegać na dystans.
Poza tym, nieznajomość kilometrażu nie pozwala mi kontrolować tempa biegu,
a to już jest dość istotne.


Ufff, ale sie rozpisałem na powitanie, może faktycznie lepiej byłoby to umieścić w dziale trening, ale liczę na wyrozumiałość moderatorówsmile

POZDRAWIAM!

Offline

 

#2 2008-01-25 00:01:29

pabrze
Administrator

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

Witaj ewald,

Cieszy mnie, że Ci się podobają dzienniki smile

Co do Twojego pytania - pomiar długości trasy, możliwości jest trochę:
1) GPS - choć tu z dokładnością różnie bywa
2) Tak jak wspomniałeś - rower z licznikiem
3) Google Maps lub inny serwis udostępniający w Internecie mapki
4) Kółko pomiarowe - takie z jakiego korzysta np. policja
5) Jeżeli biegasz wzdłuż drogi to możesz liczyć słupki drogowe
6) Nitka i mapa topograficzna
pewnie można by jeszcze trochę sposobów znaleźć...

Pytanie tylko, czy jest Ci potrzebna jakaś ogromna precyzja pomiaru? smile

Wystarczającą kontrolą tempa powinno być Twoje samopoczucie i biegaj (na razie) w tempie, w którym byłbyś w stanie rozmawiać bez zadyszki.

Nie zapominaj się pochwalić co jakiś czas jak postępy idą smile



Powodzenia!

Offline

 

#3 2008-01-25 15:29:34

ewald
Użytkownik

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

Dzięki za wsparcie i pomoc.

Mapki internetowe... czemu wcześniej na to nie wpadłem; chyba nie sądziłem, że mój ukochany lasek i jego ścieżki mogą widnieć na jakiejkolwiek mapie smile

Pytanie tylko, czy jest Ci potrzebna jakaś ogromna precyzja pomiaru?

Oczywiście, że nie - odległość orientacyjna w zupełności wystarcza.
Tak więc jeszcze raz dzięki za pomoc.

Tak więc nie pozostaje mi nic innego jak pracować dalej nad formą.


P.S.
Swoją drogą, z tego co zauważyłem Pabrze, to Ty jesteś autorem dzienników. Noo, naprawdę szacuneczek za pomysł i realizację. Drobne błędy w działaniu tudzież funkcjonalność zawsze można poprawić wink (w końcu nie myli się ten co nic nie robi), ale za pomysł naprawdę - respect.

Offline

 

#4 2008-01-25 16:04:23

pabrze
Administrator

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

Proszę Cię bardzo ewald, polecam się na przyszłość wink

Co do błędów dzienniczków - są dlatego, że nie przewidziałem na początku takiego zainteresowania nimi (dzienniczkami). Wersja, nad którą teraz pracuję jest zaprojektowana tak, że wprowadzanie zmian będzie sprawą kilku kliknięć, a nie szukaniem po plikach, gdzie ukrył się błąd. Mam nadzieję, że zauważycie też wzrost prędkości big_smile

P.S. Rano zamówiłem nowy (szybszy) serwer dla naszego serwisu smile I żywię gorącą nadzieję, że i on na długo nie starczy smile

Pozdrawiam!

Offline

 

#5 2008-01-25 20:50:16

kubal
Użytkownik

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

pabrze napisał:

P.S. Rano zamówiłem nowy (szybszy) serwer dla naszego serwisu smile

Już polubiłem ten nowy i szybszy serwer wink
Może zrobimy ankietę o tym jak go nazwać? tongue

pabrze napisał:

I żywię gorącą nadzieję, że i on na długo nie starczy smile

Jak jeszcze dodasz różne wersje językowe (oprócz polskiej i angielskiej dodatkowo np. chińską lol) to różne nacje nas zaleją...

Offline

 

#6 2008-01-25 21:02:28

ewald
Użytkownik

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

Ja jestem przekonany, że będzie za wolny big_smile
A z tymi wersjami językowymi to nie jest głupie...

Mam małe pytanko dotyczące leginsów (legginsów - nie wiem , która forma jest poprawna bo tak samo często spotykam obie), a właściwie potrzebowały bym porady:
Przymierzam się do zakupu legginsów no i które wybrać?
Znalazłem - Legginsy  Kalenji
Jakość nie zawsze idzie w parze z ceną, ale z tego co się zorientowałem to marka jak na tę półkę solidna.
Jak na początki z bieganiem nie ma się chyba co rzucać na drogie marki.

Offline

 

#7 2008-01-25 22:27:54

kubal
Użytkownik

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

Cześć,
ja kiedyś też kupiłem legginsy Kalenji z tym, że był to typ Novadry. Były najtańsze a ja potrzebowałem czegoś na "Harpagana". Używałem ich również do innych biegów i sprawdziły się dobrze. Chociaż z drugiej strony ja zwykle miałem problemy z obtarciami więc pod spód zakładałem bardzo obcisłe, krótkie "lajkry". Generalnie legginsów używam kiedy jest naprawdę zimno. W przeciwnym przypadku wolę lekki ortalionowy dres lub krótkie spodenki.

PS. Kupując w Decathlonie masz ten komfort, że możesz spokojnie w domu przymierzyć i ew. oddać jak coś nie pasuje.

pozdrawiam.

Offline

 

#8 2008-01-25 23:13:17

pabrze
Administrator

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

kubal napisał:

Może zrobimy ankietę o tym jak go nazwać? tongue

Czekam na propozycje smile

Odnośnie marki Kalenji - jestem bardzo zadowolony (m.in. świetne skarpetki) i na początku lutego też planuję wyjazd do Wrocławia (bo w Opolu jeszcze Decathlon'u nie ma... ale czekam niecierpliwie) i zakup geterek właśnie z Kalenji (bo jak się 2 treningi będzie robić w jednym dniu to po wypraniu nie będę miał w czym latać...).

Kubal, właśnie dałeś mi do myślenia... kiedyś też wracałem poobcierany z treningów (same początki), a teraz już nie mam z tym problemów - może technika biegu mi się zmieniła... ciekawe smile A próbowałeś jakiegoś smarowidła, np. wazeliny?

Pozdrawiam

Offline

 

#9 2008-01-26 23:40:01

ewald
Użytkownik

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

Dzwoniłem do Decathlonu i dowiedziałem się, że szykują wyprzedaż pod koniec lutego. Najpierw akcja ma być prowadzona dla stałych klientów, a póżniej już ogólnodostępna.
Nigdy nie wiadomo co zostanie, ale zawsze coś w atrakcyjnej cenie się znajdzie.

Dzięki za opinie o Kalenji,
Pozdrawiam!

Offline

 

#10 2008-01-27 07:31:58

manitou7
Użytkownik

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

witaj ewald
wracajac do twego I posta - ja rowniez lubie wiedziec ile przebieglem -wiec polecam zumi.pl (sam czesto korzystam) i zastanowilbym sie takze czy nie sprawilbys sobie pulsometru-w moim przypadku biegajac na tetno uspokoilem moje treningi - oraz zachecam do kupna ksiazki J.Skarzynskiego"Biegiem przez zycie"<55zl z dostawa do domu w 3 dni>-przeczytasz i juz prawie wszystko wiesz, choc wiadomo "prawie-robi wielka roznice"
pozdr

Offline

 

#11 2008-01-27 11:32:59

ewald
Użytkownik

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

Witaj Manitou7,
Jeśli chodzi o książkę, to zaopatrzyłem się w "Podręcznik Biegacza" Boba Glovera (naprawdę świetna), choć jako alternatywę miałem właśnie "Biegiem przez życie" Skarżyńskiego smile Jak się znam to pewnie w niedalekiej przyszłości zaopatrzę się i w tą pozycję.

O pulsometrze też bardzo intensywnie myślałem. Zdecydowanie wolałbym kontrolować tempo bicia serca aniżeli tempo km/min.
Jak będę miał więcej czasu to rozejrzę się za pulsometrami i nie omieszkam poprosić Was o opinię.

A może znacie jakieś ciekawe oferty sklepów internetowych (i innych) łącznie z allegro. Byłbym wdzięczny za info.
Cena jaka by mnie interesowała to tak max 50-60 PLN,
jak kiedyś się rozglądałem to wiem, że można już kupić w tych granicach.
Może nie mają kodowanego sygnału, ale póki co nie potrzebuję.

POZDRAWIAM!

Offline

 

#12 2008-01-29 14:56:48

ewald
Użytkownik

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

Mam prośbę, jak oceniacie niniejsze legginsy:
http://www.allegro.pl/item304764457_mes … ozm_l.html

Pozdrawiam!

Offline

 

#13 2008-01-31 09:43:58

pabrze
Administrator

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

Co do legginsów z allegro - firmy nie znam, ale chyba chce się na rynku pokazać. Trudno jest mi ocenić produkt nie dotykając go... ale wyglądają mi raczej na "kalesony" smile mogę się mylić oczywiście smile

Za porównywalną kwotę skorzystam jednak z oferty Decathlonu (Legginsy Boston). W przyszłym tygodniu mam w planie skoczyć do Wrocławia, jak się zaopatrzę i przetestuję - zdam relację.


Pozdrawiam

Offline

 

#14 2008-01-31 23:45:01

ewald
Użytkownik

Re: Witam wszystkich biegaczy!!!

pabrze napisał:

Trudno jest mi ocenić produkt nie dotykając go... ale wyglądają mi raczej na "kalesony"

Moje pierwsze skojarzenie było identyczne, dlatego chciałem się skonsultować z kimś bardziej biegłym w temacie.

Dzięki,
Pozdr!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies