RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Plan treningowy

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2007-06-26 22:59:07

misiu_kinq
Użytkownik

Plan treningowy

Cześć jestem nowym członkiem serwisu, od niedawna zaczynam biegać ze względu na poprawienie wydolności fizycznej i poprawienia sylwetki. Interesowałem sie bieganiem wcześniej i tak dla zobrazowania mojej sylwetki:
Wiek: 21
Płeć: M
Wzrost: 182
Waga: 92
Dystans biegania: 5.8 km
Czas: ok 35min
Tętno max; 206
posiadam pulsometr wiec jak ktoś mógłby mnie wprowadzić w zakres tętna jaki powinienem  stosować w celu redukcji masy tł.[rzeźba]. I jakiś plan treningowy byłbym wdzięczny.

Przepraszam jak wpisałem nowy wątek nie w ten dział
_______________________________________________________________________

Dodam tylko ze mam już optymalna dietę 5 posiłków co 3 h nie będę podawał jej szczegółowo.

Ostatnio edytowany przez misiu_kinq (2007-06-27 15:54:26)

Offline

 

#2 2007-06-27 01:48:35

kubal
Użytkownik

Re: Plan treningowy

Nie jestem specjalistą od treningów ale mimo wszystko się wypowiem. big_smile

Wydaje mi się, że Twoja waga jest zbyt wysoka jak na wzrost. Pewnie myślisz o zrzuceniu paru kg. Żeby to zrobić to oprócz treningów powinieneś się zainteresować odpowiednią dietą.

Jeżeli chodzi o same treningi biegowe to wg mnie powinny być prowadzone w pierwszym zakresie tętna (do 75% HRmax) i powinny być to długie wycieczki biegowe (ponad 90min. bo wtedy kończy się zapas glikogenu w mięśniach i przechodzisz na wysiłek beztlenowy -- spalane są tłuszcze). Żeby wykonywać taki długi trening biegowy to na pewno musisz się do tego przygotować, tzn. stopniowo zwiększać czas treningu (tak, żebyś się nie nabawił kontuzji).

Jeszcze raz powtarzam, że jestem tylko takim domorosłym wujkiem_dobra_rada. Najlepiej poczekaj na komentarz jakiegoś prawdziwego fachowca wink

Offline

 

#3 2007-06-27 22:36:05

michalina32
Użytkownik

Re: Plan treningowy

To ja też chcę smile
tak naprawde żaden ze mnie biegacz,
moja waga jest zdecydowanie wieksza niż optymalna dla wzrostu (73/164)
mam 26 lat i zaczęłam starać się biegać gdy ważyłam 100/164 i mogłam przebiec 200m gdy mi dobrze poszlo.

teraz biegam więcej
biegam, bo chcę wypracować kondycję
i przebiec 10 km
wiem, ze to dla wiekszosci jakis banał
ale jestem początkująca i kiepska

dwa lata temu moj rekordowy dystans to 1.5 km
rok temu 5 km
a teraz........
teraz biegam 2-5 km dwa trzy razy w tygodniu
choc nie jest to granica moich mozliwosci

zacyznam sie meczyc, gdy przyspieszam, wiec biegam raczej wolno,
chcę przebiec spokojnie 10km
poprawic swoje tempo codziennych biegów
i tyle smile

Pozdrawiam
Amn

Offline

 

#4 2007-07-16 23:47:53

kichol
Użytkownik

Re: Plan treningowy

no to trzymam kciuki wazne ze chcesz ja tez bym chcial jakis trening na zlamanie 40 minut na 10 km jak narazie rekord 41:23 i dlugo sie mecze i nie moge go pokac pewnie mam cos zlego w stylu trenowania ale tez mam za grube uda waze 72kg na 178 cm

Offline

 

#5 2007-07-17 00:29:50

kubal
Użytkownik

Re: Plan treningowy

kichol napisał:

no to trzymam kciuki wazne ze chcesz ja tez bym chcial jakis trening na zlamanie 40 minut na 10 km jak narazie rekord 41:23 i dlugo sie mecze i nie moge go pokac pewnie mam cos zlego w stylu trenowania ale tez mam za grube uda waze 72kg na 178 cm

Obejrzałem Twoje wpisy w kalendarzu. Ja bym zmienił następujące rzeczy:
1. Ograniczłbym się do jednego treningu tempowego na tydzień. Wg. mnie dobrze, że masz urozmaicone długości odcinków tempowych. Dobrze też, że nie masz intensywnych treningów dzień po dniu.
2. Dodałbym bieg ciągły w drugim zakresie (w granicach 10km).
3. OWB1 robiłbym trochę dłuższe (raczej 15km niż 10km).
4. Raz na 2 tygodnie robiłbym wycieczkę biegową ponad 20km.
5. Zanim bym się brał za tempa i WB2 to wcześniej zrobiłbym duży kilometraż w 1-ym zakresie (żeby mieć jakąś bazę).

To są takie porady "wujka dobra rada" bo sam jestem amatorem. Sam tylko raz zszedłem poniżej 40min (0:39:49) jako efekt uboczny przygotowań do maratonu i Biegu Rzeźnika. Ważę 70kg i też mam 178cm.

Pozdrawiam.

Offline

 

#6 2007-08-04 11:24:28

kichol
Użytkownik

Re: Plan treningowy

dzieki za odpowiedz postaram sie jakos wydluzyc to OWB1 o te 5 km ciekawe jakie beda efekty. Wczoraj sie cieszylem jak dziecko zrobile 2 km w tepie 4 minut/km teraz tylko doisc do 5 km w czasie 20 minut i mozna walczyc o 10km na 40 minut
P.S. zauwazylem ze bieganie na boso poprawia mi technike i mam takie lepszy rytm bieganie jak w niego wejde to moge galopowac i nie meczyc sie tylko musze zlapac ten taki rytm a to troszke trudnawa

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies