RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / płaskostopie

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-09-03 13:47:03

zybi jagoda
Użytkownik

płaskostopie

czy ktoś na forum ma płaskostopie? ja wiem ze w dziecinstwie miałem z tym problem i chodziłem na gimnastykę korekcyjną.Wiecie może czy są specjalne buty, czy może raczej stosować jakieś wkładki? co polecacie? czy może przy płaskostopiu bieganie nie jest zalecane? oczywiście powiniennem iść do ortopedy ale może ktoś się podzieli swoim doświadczeniem.  dopiero zaczynam biegać i stopy mnie nie bolą. prędzej uda i łydki. smile
dzięki za pomoc

Offline

 

#2 2009-11-13 18:40:33

tazoo
Użytkownik

Re: płaskostopie

Ja mam płaskostopie. Pamiętam, że od dziecka o tym słyszałem. Nogi bolały mnie najbardziej w butach narciarskich i w łyżwach ale np. bardzo lubiłem rajdy turystyczne ze sporym kilometrażem. Jako dzieciak miałem nawet jakieś butki z wkładką. Problem pojawił się gdy przyszło wybrać buty do biegania. Pierwsze NB1050kupiłem gdyż były na wyprzedaży i w sieci dowiedziałem się, że są dla pronatorów. Potem umówiłem się do rehabilitantki, która kiedyś pomagała mi w problemach z kręgosłupem. Pani mnie wyoglądała, kazała pospacerować na bosaka, zrobiła krótki wywiad i powiedziała: ma pan płaskostopie poprzeczne, wzdłużne, statyczne i dynamiczne. Myślałem że umrę z wrażenia. Spytałem czy są jeszcze jakieś inne rodzaje. Poradziła zakup specjalnych wkładek do butów i prawideł (?) na paluchy bo mi odchodzą do zewnątrz. Z propozycji nie skorzystałem. Za to kupiłem sobie nowe asicsy gel3000 i biegam dalej:) I jest mi dobrze....

Ostatnio edytowany przez tazoo (2009-11-17 23:57:46)

Offline

 

#3 2014-12-07 10:30:16

anielcia
Użytkownik

Re: płaskostopie

Na płaskostopie to chyba specjalne wkładki po prostu.

Offline

 

#4 2015-05-22 15:06:32

jajan
Użytkownik

Re: płaskostopie

Swego czasu z płaskostopiem nie brali do służby wojskowej. Z tego co wiem zaleca się chodzenie i bieganie po zróżnicowanym podłożu (trawa, okrągłe kamienie), oraz dedykowane ćwiczenia żeby stan się nie pogarszał.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies