RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / trening z obciążnikami

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2007-02-08 14:51:47

marant
Użytkownik

trening z obciążnikami

witam, chcąc przygotować się do maratonu zapisałem się do klubu fitness i trener przygotował mi program na poprawę wytrzymałości. Należą do niego również ćwiczenia aerobowe z niedużymi obciążeniami, np bieg w miejscu z hantlami. Zastanawiałem się czy urozmaicić swoich treningów poza siłownią o biegi z obciążnikami. Czy taki trening bardzo obciąża stawy łokciowy i kolanowy?

Offline

 

#2 2007-02-09 17:01:54

kubal
Użytkownik

Re: trening z obciążnikami

Z tego co się orientuję to taki trening obciąża również kręgosłup. Swoją drogą zastanawiałem się czy jest sensowne bieganie z obciążnikami (opaski obciążające) umocowanymi przy kostkach/łydkach. Może jest ktoś na tym forum potrafiący na moje i marant-a pytania odpowiedzieć?

Offline

 

#3 2007-02-22 16:39:10

crowley
Użytkownik

Re: trening z obciążnikami

jesli nie szkoda Ci stawow i stac Cie na kilka operacji na starosc to czemu nie biegaj z obciaznikami...
a tak na powaznie:
bieganie z obciaznikami powoduje mikrourazy w stawach. nawet "specjalne" buty w 100% tego nie niweluja.
zamiast biegania z obciaznikami polecam dluzsze wybieganie. efekt bardzo podobny a przy okazji zwieszka sie wydolnosc organizmu.

Offline

 

#4 2007-02-25 21:16:27

marant
Użytkownik

Re: trening z obciążnikami

Racja, szkoda stawów. Trener poradził dokładnie to samo co crowley powiedział, wydłużyłem zatem swoje treningi i staram się biegać na poziomie do 80% tętna maksymalnego.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies