RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Problem z sercem a bieganie

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2014-04-29 00:09:22

Pedro
Użytkownik

Problem z sercem a bieganie

Witam. Od kilku dni zauważyłem ze podczas biegania ma uczucie jakby zamierania serca. We wczesnych badaniach holtera wykazało ze mam 25 pobudzenia przedwczesnych. Czuje je w ciągu dnia kiedy się pojawiają. Pojawiają się podczas biegania. Dodam ze miałem test wysiłkowy. Wykazał ze mam dobrą tolerancje wysiłku. Ale skurcze te nie pojawiły się podczas testu. Zaczynają się po 15 minutach biegu a test trwał 8 minut. Na http://www.adrenaline.pl/ przeczytałem artykuł, że mimo że powoli lekarze odchodzą od zakazu biegania w takich sytuacjach na rzecz aktywności fizycznej – oczywiście umiarkowanej, to zaleca się jednak w znaczny sposób ograniczyć bieganie albo w ogóle z niego zrezygnować. Czy te moje objawy mogą  być na tyle niebezpieczne, żeby mogły prowadzić do jakichś poważnych powikłań? Czy powinienem przerwać bieganie?

Offline

 

#2 2014-05-05 20:55:33

Lukasz69
Użytkownik

Re: Problem z sercem a bieganie

Ja mam to samo i też bym chciał się dowiedzieć to co ty chcesz

Offline

 

#3 2014-06-04 08:47:08

adam80
Użytkownik

Re: Problem z sercem a bieganie

Witam. Bieganie ma być dla zdrowia. panowie nie biegajcie. Idźcie na poradę do lekarza!!!!!!!!!! To serdeczna z serca rada.

Offline

 

#4 2014-06-05 12:48:53

anastazjap
Użytkownik

Re: Problem z sercem a bieganie

Niestety bieganie nie jest dobre dla każdego. Ja na szczęście nie mam problemów z sercem, ale z gardłem. Pomimo tego, ze oddycham nosem, to nie mogę uprawiać joggingu, bo od razu mam chore gardło. Musiałam przerzucić się na inny sport, co również Wam sugeruję.


-----------------------
hurtownia kosmetyczna

Offline

 

#5 2014-10-28 13:28:49

Szymon
Użytkownik

Re: Problem z sercem a bieganie

Biegać można, ale z umiarem, nadmierny wysiłek przynosi więcej szkód niż pożytku. Mało, ale często - tak ja trenowałem i nie było problemów i 0 kontuzji, warto się też spytać lekarza ile dziennie możesz biegać

Offline

 

#6 2014-11-28 22:52:41

piotrus
Użytkownik

Re: Problem z sercem a bieganie

Takie akcje zawsze trzeba skonsultować z lekarzem

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies