RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / bieżnie do biegania w domu

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2006-10-19 10:58:50

meja_pl
Użytkownik

bieżnie do biegania w domu

Witajcie,

Zastanawiam się ostatnio nad takim urządzeniem do domu. Nie mam jednak kompletnie pojęcia czym należy się kierować przy wyborze, poza ceną, jak dla mnie do 2000 zł. Na pewno chcialabym aby urządzenie było w miarę ciche ale co dalej? Przeszukując internet można obejrzeć setki modeli w różnych cenach ale czym one tak na parwde się rożnią, to nie wiem.

Za posty w stylu: "lepiej biegać po dworze" z góry dziękuję, bo uwielbiam biegać na zewnątrz, jednak ze względu na porę roku i częste problemy z oskrzelami, wolałabym zimowe wieczory spędzać w domu, na bieżni oczywiście smile

Może ktoś z Was ma bieżnię w domu, lub ktoś znajomy ma i mogłby się podzielić ze mną opinią na ten temat


dzięki i pozdrawiam
Marzena

Offline

 

#2 2006-11-05 08:54:40

Kacpik
Użytkownik

Re: bieżnie do biegania w domu

Jestem w podobnej sytuacji, szukam bieżni do domu
Proszę o informacje czym się kierować przy zakupie
lub sugestie co warto a czego nie. Budżet ok. 2tyś
pozdrawiam
Kacpik

Offline

 

#3 2007-01-11 12:09:45

meja_pl
Użytkownik

Re: bieżnie do biegania w domu

Witam ponownie,

Widzę, że odpowiedzi brak w temacie, może więc napiszę wrażenia z biegania na bieżniach Kettler i York.

Nosząc się z zakupem rozpatrywałam przede wszystkim York'a, ze względu na jego cenę oraz gabaryty. Ogólnie mówiąc są to niewielkie bieżnie o zastosowaniu typowo domowym, bardzo popularne na zachodzie. Ze względu jednak na ich rozmiary trzeba nauczyc się na nich biegać - są stosunkowo wąskie i krótkie a co ważniejsze biec na nich można w tempie max 10km/h. Do tego są bardzo głośne. Jeżeli chodzi o bajery, to oferują niewiele - standardowy puls i kalorie, poza tym wbudowanych jest parę programów treningowych.

Kettler'y z kolei są bardziej profesjonalnym sprzętem do biegania, nie grozi tu "wyskok poza bieżnię", bo jest wąsko, tempo biegu można zwiękaszć w nieskończoność a i nie hałasują tak bardzo. Poza tym naszpikowane są pełnią bajerów treningowych.

Jak dla mnie najlepiej biega się na Kettlerze ale gdybym kupić go do domu, to już gorzej. Ceny bieżni tej firmy są porażające. Coż, byle do lata smile


pozdrawiam,
Marzena

Ostatnio edytowany przez meja_pl (2007-01-11 12:10:14)

Offline

 

#4 2008-02-14 16:25:52

Kacpik
Użytkownik

Re: bieżnie do biegania w domu

Kupiłem bieżnie Buffalo model MTR 1100 - z drugiej reki - lekko używaną za trochę ponad 2tyśzł. Wybrałem ten model ze względu na duże max. obciążenie - do 150kg. Waże co prawda 100kg ale bałem sie zbyt delikatnej konstrukcji która pod moimi nogami sie rozleci. Bieżnia w pierwszym kontakcie zaskoczyła mnie swoim ciężarem - ok. 90kg.
Po wtaszczeniu jej do mieszkania i rozłożeniu okazała sie bardzo wysoka (żona była zła sad ) Następnego dnia po uruchomieniu nastroje sie zmieniły smile żona korzysta z bieżni i bardzo sobie chwali a jest osobą która biegała regularnie w terenie. Ba, przychodzi do nas babcia która trzyma sie uchwytów i spaceruje na bieżni żeby poprawić kondycje - no i ja, zaczynam mój trening by zrzucić brzuch i poprawić kondycje... Wszystko to pisze po ok. 2 tygodniach użytkowania. Super niespodzianką okazała sie opcja automatycznej regulacji kąta wzniesienia - ktorą wcześniej sie nie interesowałem, niby nic ale różnica miedzy bieganiem po płaskim a pod górkę jest wielka. Na razie jestem bardzo zadowolony. Nie mam natomiast porównania z innymi bieżniami. Moja jest cicha, szeroka i łatwa w obsłudze  no i po prostu wielka.
pozdrowionka Kacpik

Offline

 

#5 2012-05-04 22:25:29

silowniabiz
Użytkownik

Re: bieżnie do biegania w domu

Witam,

gorąco polecam półprofesjonalne bieżnie do biegania są to doskonałe urządzenia do ćwiczeń aerobowych, których zadaniem jest zrzucenie zbędnych kilogramów. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny lub e-mail: bok@silownia.biz.

Pozdrawiam
Zgórecki

W naszej ofercie posiadamy również inne przydatne urządzenia fitness takie jak:
Atlas do ćwiczeń kulturystycznych,
Bieżnia magnetyczna profesjonalne i amatorskie,
Bieżnia elektryczna

Offline

 

#6 2012-08-23 11:39:03

masteroff
Użytkownik

Re: bieżnie do biegania w domu

Potwierdzam opinię co do bieżni York, sam taką posiadam model t13i i jest bardzo wygodna, wytrzymała, a ta którą mam to nawet cicho chodzi więc nie jest tak źle.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies