RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Kolana

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2012-03-31 22:59:18

emt
Użytkownik

Kolana

Witam.Wydaje mi sie, iz to odpowiednie miejsce na tego typu temat, jesli nie, z gory przepraszam! Mam 21 lat i od okolo 3-4 lat biegam, z tym, ze w okresie tego czasu od groma razy to bieganie przerywalem. Raz na kilka tygodnie, raz na miesiace. Potrafilem biegac regularnie 3-4 razy w tygodniu, a potrafilem i robic to raz badz wcale. W zasadzie jedyne co w tym czasie osiagnalem to umiejetnosci przybrania odpowiedniej postawy podczas biegania. Wiec pod tym wzgledem mysle, ze nie mam co patrzec na odczuwalny lekki bol kolan ktory pojawil mi sie odkad znow zaczalem biegac - okolo miesiaca. Generalnie biegalem po roznych nawierzchniach. Lasy, chodniki, drogi, bieżnia i do tej pory jakos nie mialem problemow z bolem. Niestety. Nadszedl ten niefortunny czas. Nie jest to bol silny. Nie trwa on takze caly czas. Na ogol biegne jakies 40-50 minut bez zadnego postoju/spacerku i potrafia bolec przez kilka minut i przestac. Nie wiem jak to odbierac. Poza zaprzestaniem biegania, czego naprawde naprawde nie chce, nie znalazlem innych ciekawych wypowiedzi na ten temat. W sumie tam gdize szukalem, ludzie zazwyczaj juz mieli ten problem w stopniu zaawansowanym. Dlatego mam kilka pytan, na ktore mam nadzieje ktos jest wstanie odpowiedziec.
1.Waze okolo 90kg (wciaz sie zmienia +/-) ze wzrostem 186. Czy ta lekka nadwaga ma wplyw na bol?
2. Tak jak pisalem, biegne okolo 40-50 minut, lecz gdyby nie pojawiajacy sie bol, moglbym biec i 2x dluzej, lecz nie chce pogarszac sytuacji. Czy jesli przez jakis czas bede biegal wciaz ten sam dystans w mniej wiecej tym samym czasie jest szansa ze bol zniknie?
3. Slyszalem o tabletkach ktore nazywaja sie Zinax. Czy to prawda, ze moga pomoc mi w pokonaniu tego dziadostwa? Kosztuja okolo 70zl wiec chcialbym miec pewnosc. Chyba ze istnieje lepsza metoda bez wizyty u lekarza?
4. Czy jedzenie zalozmy 1x galaretki przyniesie jakies skutki?
5. Czego jesc/pic wiecej zeby wzmocnic te kosci u kolan? Czy w ogole istnieje jakis naturalny sposob?
6.Czy chodzenie na biezni ustawiona lekko pod gorke naprawde 'odciaza' kolana? Jesli tak, to czy w jakis sposob mi to pomoze w przyszlosci? Czy takie chodzenie przez okreslony czas kilka razy w tyg moze przyniesc jakies efekty?
Ogolnie strasznie mi zalezy, zebym mogl to kontynuowac. Bieganie w plenerze jest jedna z rzeczy ktore sprawiaja mi najwieksza przyjemnosc. Mysle, ze to dopiero poczatkowy etap w odczuwaniu bolu w tamtych miejscach i ludze sie, ze jest nadzieja aby to przezwyciezyc jakimis ludzkimi metodami, bez wydawania kupy kasy. Czlowiek chce w przyjemny i malo kosztowny sposob sie wzmocnic, to i wtedy znajdzie sie jakies ale.
PS. Jesli chodzi o buty, to mam specjalne do biegania.

pozdrawiam.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies