RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Kłucie w boku

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-08-17 20:40:30

Kuba123PL
Użytkownik

Kłucie w boku

Od dłuższego czasu podczas szybkich biegów, mniej więcej w połowie dystansu, zaczyna mnie coś kłuc w boku. Bul narasta, na początku jest lekki by za chwile stać sie nie do wytrzymania. Zawsze w prawym boku, nie wiem czy kolki mogą być aż tak bolesne?  Myślicie ze moze powinienem sie przejść do lekarza ? Z tego co wykminiłem mocniej boli kiedy mocniej przeskakuje z nogi na noge, a mniej kiedy biegne na maxa płasko i bardzo płytko oddycham. Przy głębokim oddech mocniej boli.
Jakieś porady...?

Offline

 

#2 2008-08-17 21:09:06

Nero
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

Może rozgrzewka? smile

Offline

 

#3 2008-08-17 22:36:36

Kuba123PL
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

Nigdy nie zapominam o rozgrzewce. Conajmniej 5-7 min. Chociaż troszke racji możesz mieć, bo najwięcej sie rozciągam. Sprubuje jutro i dam znac...

Offline

 

#4 2008-08-17 23:41:16

Nero
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

Wydaje mi się, że 5-7 min to za mało... ale czekamy... napisz jak Ci poszło smile

Offline

 

#5 2008-08-18 22:55:01

Kuba123PL
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

Grzałem sie dobre 15 min. Jednak dalej trochę bolało, ale ból nie narastał. Moze w tym jest sposób ? Heh, myślałem ze juz dość trochę wiem o bieganiu, w końcu nie biegam od wczoraj. A tu prosze-podstawy. No nic. Człowiek sie cały czas uczy. Dzięki za pomoc.

Offline

 

#6 2008-08-18 23:24:25

kasiagaspar
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

Zakładasz, że to jest kolka?

Offline

 

#7 2008-08-19 00:53:59

Kuba123PL
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

Tak mi sie wydaje. Ale pewny być nie moge. Dzisiaj rozgrzewka pomogła, ale tylko troche. Zobaczymy co czas przyniesie...

Offline

 

#8 2008-08-19 13:59:12

Nero
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

Nie koniecznie kolka. Mnie czasem boli bark... ale czuje że to mięsień. Od tamtej pory robię kilka pompek na rozgrzewce i już nic nie czuje smile

Offline

 

#9 2008-08-20 21:01:13

Kuba123PL
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

Jednak coś jest nie tak. Grzeje sie na prawde długo, jednak ból cały czas sie pojawia. Mysle że wizyta u lekarza nie zaszkodzi, bo na serio wkurza mnie juz to...

Offline

 

#10 2008-08-20 21:58:10

Nero
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

Nom smile Mnie bolały okolice kostki... zacząłem sam sobie maścią smarować w domu.. nie pomagało. W końcu wybrałem się do szpitala... Okazało się, że mam zapalenie ścięgien. Dostałem trochę tabletek i fizykoterapie. Przerwa na dwa tygodnie. I niestety to już nie będzie taka jesień jaką sobie planowałem smile he

Ale wybierz się do lekarza... zobacz co orzeknie tongue i jak będziesz miał czas to napisz do nas.. bo przynajmniej ja, jestem ciekaw smile hehe, pozdro

Offline

 

#11 2009-06-23 00:18:55

Nom
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

Bardzo prawdopodobne, że boli cię wątroba. Lekka nie jest, a bebechy trochę latają podczas biegania. Poza tym - tak sobie myślę - że może masz niedobór węglowodanów. Dlatego, że gdy ich brakuje to wątroba ma jego "zamiennik" glikogen i zaczyna ssać wink. No, ale to tylko jeden z powodów. Jeśli gdzieś się mylę to poprawcie.

Pozdrawiam

Offline

 

#12 2009-06-23 12:32:20

aurora
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

ja miałam podobne bóle - okazało się, że to piasek i drobne kamyki w nerkach, podczas biegania wstrząsy powodują przesuwanie się przez kanaliki;
w sumie skutki pozytywne - bezinwazyjnie usuwa się świństwo:)
po podaniu leków wspomagających o rozbiciu kamyków na drobniejszy piasek, ból przestał być dokuczliwy.

Offline

 

#13 2010-03-28 14:02:50

agulina5
Użytkownik

Re: Kłucie w boku

Hmm biegać to ja zaczynam i wydaje mi się że to właśnie kolka jest moją zmorą i dokucza mi nawet przy szybszym marszu w sumie to już się trochę do niej przyzwyczaiłam bo cały dystans potrafi być ze mną więc może jakieś sposoby na pozbycie się jej macie?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies