RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Ból w kolanie ??!? POMOCY

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-06-10 11:50:28

radstar
Użytkownik

Ból w kolanie ??!? POMOCY

Witam!
Nie jestem wyczynowym biegaczem ale od jakiegoś czasu biegam, gdyż chcę zdać egzamin sprawnościowy do wojska. Po około 1,5 tygodnia codziennego biegania  pojawił się ból w kolanie. Jest tak... podczas siedzenia, normalnego chodzenia czy jazdy na rowerze praktycznie nie boli, no może minimalne objawy przypominające, że coś jest nie tak. Boli za to przy schodzeniu po schodach no i bieganiu. Za mniej niż 2 tyg mam egzamin i muszę sobie z tym poradzić, a nie mogę przestać biegać. Smaruje kolano 2 razy dziennie maścią viprosal. Co mam zrobić? Na razie postanowiłem dać sobie spokój na ok 2 dni i sie zobaczy, ale czy później mogę biegać po mimo małego dyskomfortu?? Nie chcę was rozśmieszać ale dystans to tylko 3000m w ok 13 min. A może jakieś ćwiczenia?
Dzięki za szybką odpowiedź zależy mi na czasie.
Pozdrawiam

Offline

 

#2 2008-06-10 20:37:26

runnerka
Użytkownik

Re: Ból w kolanie ??!? POMOCY

Witaj:)smile
Nie powiedziałeś dokładnie, w którym miejscu kolano Cię boli. Spróbuj Maści Końskiej (można ją dostać w aptece) lub ćwiczeń na kolana:
http://biegajznami.pl/pokaz.php?id=170
Ale podaj dokładniejsze informacje, a spróbuję Ci bardziej pomóc.
Pozdrawiam!

Offline

 

#3 2008-06-10 21:52:30

pawel b
Użytkownik

Re: Ból w kolanie ??!? POMOCY

pół roku mnie bolało-samo przyszło samo poszło.a 3000m to tylko 7.5 okrążenia dasz rade

Offline

 

#4 2008-06-11 08:59:40

radstar
Użytkownik

Re: Ból w kolanie ??!? POMOCY

runnerka napisał:

Witaj:)smile
Nie powiedziałeś dokładnie, w którym miejscu kolano Cię boli. Spróbuj Maści Końskiej (można ją dostać w aptece) lub ćwiczeń na kolana:
http://biegajznami.pl/pokaz.php?id=170
Ale podaj dokładniejsze informacje, a spróbuję Ci bardziej pomóc.
Pozdrawiam!

KOlano boli pod rzepką z prawej strony przy prawej nodze, to takie uczucie jakby brakowało tam poślizgu i rzepka o coś tarła.
Inaczej nie potrafię opisać. Tylko tak jak pisałem nie jest to bardzo uciążliwe przy normalnym chodzeniu. Gorzej jest przy schodzeniu ze schodów i podczas biegu.

Podejrzewam, że powodem tego był brak rozgrzewki. Ale mądry Polak... :-)

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies