RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Jaki rozmiar buta?

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2012-11-23 23:55:03

neah
Użytkownik

Jaki rozmiar buta?

cześć, mam do was prośbę o pomoc - nie wiem jaki rozmiar butów wybrać!

Mam problem z kupnem nowych butów sportowych (zarówno do ćwiczeń/biegania jak i normalnych do chodzenia). Aktualnie posiadam buty Nike o nr 45, są dość luźne, rozchodzone. Mam je kilka lat, podeszwa jest przetarta od wewnętrznej strony, są też dziury w butach od wewnętrznej strony (podobno po tym można poznać jakie buty najlepiej kupić dla użytkownika) Niestety mam problem z wyborem rozmiaru. Buty o nr 44 są dla mnie za ciasne, a 46 za luźne. Chciałem wziąć znów 45 jednak ekspedientka doradziła mi, że to za duży rozmiar, ponieważ biorę buty na szerokość (mam nadwagę, szerokie stopy - ok. 10-10.5cm), a nie na długość i dlatego mi się stopa rusza i mam otarcia nad piętami. Poleciła mi wybrać mniejszy rozmiar, jednak mniejsza są dla mnie zbyt ciasne. Testowałem trzy pary Nike (akurat te były na wyższym podbiciu, wolałbym na płaskim ale nie było takich, nie wiem czy to ma jakąś różnicę). Nr 44 był dla mnie za ciasny. Idealnie dopasowany do nogi, ledwo mogłem ruszać największym palcem. Nr 44,5 był podobny, nie wyczułem różnicy. Nr 45 był już ciut luźniejszy, jednak koniec palca znajdował się jakieś 3 cm od czubka - a to podobno za daleko. Nie wiem zatem jaki rozmiar wybrać. Nie chcę za ciasnych, powinny być wygodne. Może to po prostu kwestia rozchodzenia buta? Jednak zbyt luźne będą mnie ocierały nad piętami. Zanim rozchodzę buty, to już nie będzie możliwości ich zwrotu do sklepu, a są drogie, dlatego wstrzymuję się z zakupem. Przeczytałem w internecie porady, aby zmierzyć długość stopy, dodać 0.5-1cm i wtedy wyjdzie idealny rozmiar buta.Z mierzyłem długość stóp i byłem w szoku (moja lewa stopa ma długość 25.5, a prawa 26.3), bo według rozmiarówki powinienem (po dodaniu 0.5-1cm dla luzu) nosić rozmiary 41.5-42.5. W takie rozmiary moje stopy prawie się zmieszczą - 42. bardzo! mnie cisną. Mam stopy spinujące, tak mi się wydaje, bo ciężar kładę na zewnętrzne boki stóp, z tym, że moja obie stopy tak jakby skręcają w prawo (gdy chodzę w kapciach to lewa pięta skręca w prawo, do wewnątrz, a prawa też w prawo). może dlatego, że mam jedną nogę dłuższą a drugą krótszą.

Bardzo proszę o poradę.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies