RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Kolano

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2009-05-24 20:56:31

Darekkraków
Użytkownik

Kolano

Witam serdecznie wszystkich użytkowników

okolo 2 lat temu skręcilem pierwszy raz lewe kolano pod czas aktywnego ruchu (bieganie) oczywiście noga w gips na 3 tyg pozniej drobne ćwiczenia i następnie pod czas gry w piłke około 3 miesięcy pózniej po pierwszym skreceniu nastąpiło drugie pod czas gry w piłke nożną . wtedy już w kolanie był wysiąk prawdopodobnie krwiak wszystko to zostało usunięte poprzez wkucie igły do kolana ale nie oto chodzi pozniej zostałem skierowany na Rezonans magnetyczny kolana i oto co tam pisze

Wynik Badania
Data badania 2008-02-18

badanie wykonano w sekwencjach SE T1,T2,STIR,3D SSFP,GET2*,GET2WI i T1 po kontraście w przekrojach strzałkowych czolowych i poprzeczynych
staw kolanowy bez wysięku
płynowe poszerzenie kaletki "gęsiej stopy' o wymiarach 54x27x12 mm

łąkotki bez zmian pourazowych

MCL-cechy przebytego uszkodzenia pasma torebkowo-łąkotkowego
PCL- o prawidłowym sygnale i przebiegu
ACl-sygnał podwyższony,niejednorodny-podejrzenie uszkodzenia z częściowym zerwaniem

w cześci przednio-bocznej kłykcia przyśrodkowego kości udowej strefa martiwicy oddzielającej o podstawie 14 mm .Ognisko osteosklerotyczne w lozy z cechami częściowego oddzielenia


w części środkowej kłykcia bocznego kości udowej podkorowa miseczkowata strefa sklerotyzacji o podstawie 7 mm - po przebytym stłuczeniu


we wrześniu 2008 roku po okolo 8 miesiącach spokoju znowu skręcilem kolano zakupiłem stabilizator FIRM DONJOy byłem na rehabilitacjach w 2008 roku i teraz ide znowu na rehabilitacje


Chciał bym się dowiedzieć czy mozna powoli zacząć biegać ??

Offline

 

#2 2009-05-24 21:15:05

Visiago
Użytkownik

Re: Kolano

Ojj niestety nie chcę źle trafić z pytaniem..
Nie chciałbym bawić się w lekarza bo nim po prostu nie jestem i mogę zaszkodzić..
Z tym pytaniem raczej kierowałbym się do specjalisty ..

Offline

 

#3 2010-10-26 21:38:01

Adas78
Użytkownik

Re: Kolano

Kolego jak dla mnie nie wygląda to najlepiej. Osobiście nie doradzał bym biegania ale tak jak kolega wcześniej konsultację u specjalisty. Tylko nie u zwykłego ortopedy bo oni z całym szacunkiem niezbyt znają sie na sportowcach z doświadczenia wiem że najpierw gipsują a potem sie zastanawiają czy była potrzeba (90% mają rację). Proponuję dobrego lekarza sportowego.

Offline

 

#4 2010-10-27 19:52:41

robertson33
Użytkownik

Re: Kolano

nie lekceważ tego popieram przedmówcę udaj się do przychodni sportowej , takiej która wydaje zgody na uczestnictwo w zawodach, kiedyś miałem zerwane ścięgno ahillesa, kariera biegowa przerwana ale po 3 latach znów biegam normalnie wolniej ale biegam. Nie załamuj się , we wrześniu w Głuchołazach biegałem 10 km uliczne i startował pan(60 lat) który przebywał w sanatorium po................ zawale . Nie uwierzysz ale pobiegł i ukończył. Wiara czyni cuda.. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!

Ostatnio edytowany przez robertson33 (2010-10-27 20:01:19)

Offline

 

#5 2011-08-24 22:54:22

stanletmontena
Użytkownik

Re: Kolano

I get Childrens Rashvests heat as it is designed to be worn under the suit. For additional heat retention rashvest heat is desirable, polar fleece has more thermal properties that can keep warm. Kids Thermal Rashvests are designed to be rash to be used in a suit or a protective factor. When worn under a collar around his neck and a soft flexible wetsuit rashvests we are a very effective protection against abrasion.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies