RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Brak diety :-(

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-04-15 20:19:18

16krzychu
Użytkownik

Brak diety :-(

Witam. Jestem początkujący biegacz i chciałbym się zapytać czy przez samo bieganie da się poprawić czas na 1000 metrów i wyrobić sobie kondycję?
Dziękuję za odpowiedź.

Offline

 

#2 2008-04-15 20:35:38

Nero
Użytkownik

Re: Brak diety :-(

1. Jaki czas chcesz poprawić
2. Samo bieganie, czyli same spokojne wybieganka, czy może być już coś mocniejszego?

Offline

 

#3 2008-04-15 22:15:49

16krzychu
Użytkownik

Re: Brak diety :-(

Ja chcę poprawić czas 3:30. Wiem, że to nie najlepszy czas, ale niestety. Po drugie zdałbym sie na Ciebie i proszę o trening w granicach 30-40 min. Może być mocniejsze, aby poprawiło rezultat.

Offline

 

#4 2008-04-16 15:19:37

Nero
Użytkownik

Re: Brak diety :-(

Nie potrafię ułożyć treningu tygodniowego, ale... przydałoby się na początek pobiegać sobie co drugi dzień po 30-40 min tempem wolnym (max 5'/km). Taki trening najlepiej biegać sobie w lesie, tam gdzie masz dostęp do czystego powietrza. Po this wybieganku można zrobić z 5 przebieżek (czyli ok. 80-120m przyspieszenia, tak na 94%) żeby się nie zamulać.
Potem możesz sobie te treningu przeplatać i robić np. 30' biegu zmiennego np. 1'żywo, 1'trucht. Proponuje tak trenować przez 3 tygodnie, a potem możesz zacząć biegać II zakresy itd. Zawsze przed rób rozgrzewkę i ja proponuje robić skipy smile.

Offline

 

#5 2008-04-16 23:19:04

kikada
Użytkownik

Re: Brak diety :-(

Albo znajdź sobie trenera wink Albo poproś jakiegoś w-fistę o pomoc. Na pewno ktoś się znajdzie.

Patrzę na tytuł postu i powiem Ci tak...w życiu nie miałam żadnej diety, gwiazdą nie jestem, ale biegam i jest mi dobrze. Jem to, na co mam ochotę, jem bardzo dużo. Wszystko zależy od organizmu, ale uważam, że bez diety też można poprawić wynik wink (zaznaczam, zależy od organizmu, nie wiem jak to u Ciebie wygląda z przemianą materii)

Offline

 

#6 2008-04-17 06:53:49

16krzychu
Użytkownik

Re: Brak diety :-(

Dzięki bardzo za odpowiedź. Ja biegam codziennie 4km, a teraż do tego dołączyłem przebieżki.

Offline

 

#7 2009-01-29 17:41:13

miesozerca
Użytkownik

Re: Brak diety :-(

4km? Hmm...  ja biegam od paru miesiecy, zazwyczaj wolnym tempem, czasem robie przebiezki pod koniec, ale 4km to u mnie jest rozgrzewka. Moze ja sie wolno rozgrzewam? wink

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies