RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Problem Z lydkami podczas biegu.

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-02-13 17:55:02

OwnaGe
Użytkownik

Problem Z lydkami podczas biegu.

Witam Was Wszystkich.

Mam pewien problem. Trenuje Kulturystyke i zaczyna sie sezon Robienia Deifinicji , palenia Zbednego Tluszczu itp.

Moim zamierzeniem sa 2 treningi Aerobowe w tygodniu, czyt. zwykly bieg.
Jednak mam problem z moimi lydkami. Jesli chodzi o sama kondycje nie ma problemu moge biec spokojnie dluzszy dystans, gdyby nie to ,ze po chwili mam straszliwie spompowane lydki, ostry bol, one twarde jak kamien i po biegu...

Wie ktos moze jak na to zaradzic? Dodam,ze trenuje lydki (pod katem kulturystyki) 2 x w tygodniu .

Mialem tak w zeszlym roku i nie moglem biegac, mam i w tym,ale teraz musze bo potrzebuje niskiego Bf do zawodów.

Pozdr,

Offline

 

#2 2008-02-13 18:52:05

koolio7
Użytkownik

Re: Problem Z lydkami podczas biegu.

Kiedyś czytałem coś na ten temat od p. Skarżyńskiego.
Jeżeli to jest to co myśle to poprostu masz łydki ładnie uformowane i silne ale nie pod kątem wytrzymałościowym. Tak więc najprawdopodobniej zbyt duże są obciążenia podczas biegu czyli albo za szybko albo za dużo jak na początek.

Proponuję zmniejszyć tempo, albo robić marszobiegi.

Offline

 

#3 2008-02-13 19:10:46

pabrze
Administrator

Re: Problem Z lydkami podczas biegu.

Witaj OwnaGe, z tego co rozumiem ("zwykły bieg") to nie biegasz na dużej intensywności, a tyle sił pewnie masz...

Nie jestem specjalistą (najlepiej, jak zawsze smile z lekarzem sportowym konsultować)... ale gdzie bym szukał przyczyny?
Być może brakuje w Twojej diecie któregoś z minerałów (sód, magnez, potas, cynk)? Możesz wykonać badania krwi pod tym kątem, a jako uzupełnienie diety proponuje skorzystać z jakiegoś preparatu witaminy + minerały (np. ze Zdrovitu - koszt: niecałe 10 zł za 24 tabletki musujące).

Pozdrawiam

Offline

 

#4 2008-02-13 19:25:33

OwnaGe
Użytkownik

Re: Problem Z lydkami podczas biegu.

Moja Dieta ito jest dopieta na ostatni guzik, Chodzi o to,ze przy biegu(potrzebny kolo 40 minut) o niskiej intensywnosci odrazu mnie chytaja lydki... A tak spompowane nie pozwalaja biec.

Wiec zamiast biegac dluzej itp , bieg koncze po 10-15 minutach , niezadowolony i wlasciwie nie zmeczony... Bo lydki nie pozwalaja dalej.

Ostatnio edytowany przez OwnaGe (2008-02-13 20:00:34)

Offline

 

#5 2008-02-14 18:20:03

pabrze
Administrator

Re: Problem Z lydkami podczas biegu.

OwnaGe,

A może korzystasz, we wspomaganiu treningów na siłowni, z jakiś preparatów, których używanie może coś takiego powodować?

Już mi nic innego nie przychodzi do głowy...

Chyba najlepiej będzie, jeśli poradzisz się lekarza sportowego...


Pozdrawiam

Offline

 

#6 2008-02-15 18:31:02

Perkot
Użytkownik

Re: Problem Z lydkami podczas biegu.

Miałem podobny problem ale zwalczyłem go 100 m sprintami
Biegłem tak 100 m trucht wolniutki potem 100 sprint i powtarzałem pare razy ta sekwecje na drugi dzien lepiej juz było mi biegac

Offline

 

#7 2008-02-15 21:17:12

kubal
Użytkownik

Re: Problem Z lydkami podczas biegu.

Może rzeczywiście masz tak specyficznie wytrenowane mięśnie że np. nie gromadzą zapasu glikogenu, albo są bardzo mało elastyczne. Może spróbuj na początek trening na rowerku stacjonarnym -- też można zrzucić kalorie a mniejsze są przeciążenia i krótszy ruch mięśni.
Specjalistą żadnym nie jestem, ale to mi właśnie przyszło na myśl.
Pozdrawiam!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies