RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Choroba i trening

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2006-10-13 16:36:50

beton
Użytkownik

Choroba i trening

Witam!
Tragedia! Za tydzień najważniejszy dla mnie start w tym roku a mnie łamie grypka (pierwsza od ponad roku-akurat teraz). Miałem w planach jeszcze ze 3 dni ostrego treningu i odpoczynek ale chyba będę musiał odpoczywać od teraz (w żadnym razie nie zrezygnuję ze startu, choćbym miał 40 gorączki). Co robicie gdy łapie was choroba, jak bardzo zmieniacie swoje plany treningowe?
Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2006-10-14 15:54:02

beton
Użytkownik

Re: Choroba i trening

Nie dałem się złamać chorobie i pobiegłem na trening. Było nieżle mimo że z nosa ciekło jak z wulkanu i z każdą godziną jest coraz lepiej. Wniosek jest jeden-trening najlepszym lekarstwem.

Offline

 

#3 2006-10-14 22:23:22

pabrze
Administrator

Re: Choroba i trening

beton napisał:

Nie dałem się złamać chorobie i pobiegłem na trening. Było nieżle mimo że z nosa ciekło jak z wulkanu i z każdą godziną jest coraz lepiej. Wniosek jest jeden-trening najlepszym lekarstwem.

MANIAK! big_smile

Jak mnie bierze, to biorę witaminę C1000 (w tabletkach musujących) i jak nie przechodzi to raczej odpuszczam kolejne treningi. Aczkolwiek, w marcu po starcie w 12 godzinnej sztafecie w Bochni, miałem 2 tygodnie przerwy w treningach biegowych z powodu jakiejś infekcji w gardle. Wystartowałem w Maniackiej Dziesiątce w Poznaniu (robiąc życiówkę) a potem nagle mi przeszły problemy z gardłem tongue

Z drugiej jednak strony, jest to dodatkowe obciążenie organizmu... ja bym uważał wink

P.S. Start z 40 st. gorączki - stanowczo odradzam

Zdrowiej!
Pozdrawiam

Offline

 

#4 2006-11-15 23:13:50

Timmek
Moderator

Re: Choroba i trening

mnie też teraz coś złąpało...
fatalnie się czuje... z jednej strony bo jestem przeziebiony i na nic nie mam ochoty, a z drugiej strony przez to ze nie mogę wyjść na jakiś trening sad

Offline

 

#5 2006-11-24 17:36:58

Timmek
Moderator

Re: Choroba i trening

po 2 tygodniach przerwy pierwsze bieganie big_smile

Offline

 

#6 2007-03-25 11:45:02

Mariola
Użytkownik

Re: Choroba i trening

Mnie też dopadło choróbsko przed jedna z najwazniejszych imprez biegowych... wyladowalam z antybiotykiem na tydzien w lozku.. i tez odradzam od razu biegac po tym..czułam sie tylko jak kawalek mnie, a nie w pelni sil..smile

Offline

 

#7 2007-03-26 00:29:52

icek6
Użytkownik

Re: Choroba i trening

Witam w klubie ;-) mnie wlaśnie ominoł półmaraton do którego się przygotowywałem
po urlopie dopadło mnie przeziebienie i nadal nie chce puścić. Pozdrawiam i życze wszystkim zdrówka

Ostatnio edytowany przez icek6 (2007-03-26 00:30:26)

Offline

 

#8 2007-03-28 06:55:56

Timmek
Moderator

Re: Choroba i trening

no to bądź ostrożny, i pamiętaf że "falstart" z wyjsciem na bieganko po chrobie będzie równoważny z dłuźszą przerwą.... roll

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies