RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / 22.08.2015 Bieg Tygrysa, Orzysz

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2015-06-16 11:11:27

Patryk354
Użytkownik

22.08.2015 Bieg Tygrysa, Orzysz

Bieg Tygrysa, który odbędzie się w dniu 22 sierpnia br. w Orzyszu nawiązuje do morderczych kilkudziesięciokilometrowych marszów żołnierzy Wojska Polskiego z JW 1370 zwanej potocznie Jednostką Karną. Szkolenie w Orzyszu podporządkowane było zasadom obostrzonego regulaminu wewnętrznego, dotyczącego tego typu jednostki, a polegało m.in. na intensywnych zajęciach z taktyki, kilkudziesięciokilometrowych marszach tzw. „Beczkach”. Żołnierze odbywający tam służbę potocznie zwani byli „Harcerzami”, a po 40 dniach służby w oddziale „Tygrysami”.


Stąd nazwa Bieg Tygrysa oraz poszczególnych konkurencji: Duża Beczka, Mała Beczka, Bieg Małego Tygrysa. Impreza z roku na rok nabiera rozmachu.Na śmiałków chcących spróbować swoich sił na trasie IV Biegu Tygrysa czekać będzie cały szereg „niespodzianek”: strzelanie, pływanie, plaża, koryta potoków, kanały melioracyjne, zajęcia psychofizyczne, przeszkody linowe, pagórki, tor przeszkód na całej długości trasy.

 

Bieg Tygrysa to jedna z głównych imprez w ramach IV Pikniku Militarnego – Orzysz Szlakiem Tygrysa 2015, który odbędzie się w dniach 19-22 sierpnia br. Obok Biegu przewidziany jest cały szereg przedsięwzięć: od Biegu Tygrysa, przez prezentacje sprzętu Wojska Polskiego (w tym wozów bojowych), Obóz Poligonowy Polskiego Systemu Walki Wręcz HALLER, szkolenia dla wszystkich chętnych z zakresu wojskowości, pożarnictwa i pierwszej pomocy medycznej, Wyścig Kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej, wystawy nawiązujące do historii wojskowości, Przegląd Filmów Wojskowych i Historycznych, ekspozycja Muzeum Spadochroniarstwa aż po pokazy walki wręcz i antyterrorystyczne.W dniach 19 – 22 sierpnia br. w Orzyszu każdy znajdzie coś dla siebie. Wojsko, sprzęt wojskowy, pożarniczy i militarny, szkolenia, filmy wojskowe i historyczne, rywalizacja kolarzy. Do tego przepiękne mazurskie krajobrazy i jeziora. Czy trzeba coś więcej?Orzysz to miasto instytucja już na zawsze symbolizujące Wojsko Polskie.W dniach 19 – 22 sierpnia br. Orzysz będzie wojskowo – historyczną stolicą Polski.

Nie może i Ciebie tam zabraknąć.

WOJSKO! ORZYSZ! PRZYGODA!

Serdecznie zapraszamy do Orzysza!Więcej informacji / strony internetowe:

www.biegtygrysa.pl

www.facebook.com/biegtygrysa

www.facebook.com/events/1445285549124288/

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies