RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Pięta achillesa-otarcie

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2011-02-06 12:46:56

damnic
Użytkownik

Pięta achillesa-otarcie

Witam,

Dziś pierwszy raz wyszedłem na trening. Mimo, że pogoda nie dopisywała było to dla mnie nie ważne po prostu chciałem już zacząć swoja przygodę z bieganiem. Od 8 lat ćwiczę systematycznie na siłowni więc wysiłek fizyczny nie jest mi obcy.
Moje przygotowania do biegania zaczęły się od gruntownego przeszukania internetu na temat doboru treningu jak i niezbędnego ubioru. Zrobiłem niezbędne testy z których wynikało ze moje stopy charakteryzują się supinacją. Więc wybrałem się na zakupy po zwiedzeniu paru sklepów kupiłem buty Kalenji kiprun 1000AW. Wiem ze nie jest to wiodąca marka butów dla biegaczy, ale ten but po prostu idealnie mi leży na nodze jest dopasowany bez żadnych luzów. Lecz dziś rano w trakcie biegu poczułem otarcie na obu piętach. Po poprawie skarpetki (dla biegaczy) ból się nasilał, tak więc skończyłem swój trening szybciej niż zakładałem. W domu okazało się że obie pięty są mocno obdarte, a pęcherze ledwie wiszą. Chciałbym się dowiedzieć czy moja skóra na piętach jest po prostu tak delikatna ze podczas pierwszego biegu nie wytrzymała i na następnych treningach(oczywiście po wyleczeniu ran) takie urazy się nie pojawią czy po prostu moje buty mimo, iż leża świetnie na moich nogach są nieodpowiednie?

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam,
Damian

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies