RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Do doswiadczonych biegaczy ..

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2009-06-06 15:45:01

Flamaster
Użytkownik

Do doswiadczonych biegaczy ..

Witam
Od 3 tyg. biegam dziennie średnio 4 km . Nie zawsze ale dosyć często w trakcie biegu mam dziwne kłucia z lewej strony klatki piersiowej ...szukałem odpowiedzi w internecie i znalazłem pewien artykuł ze to jest efekt przetrenowania bo faktem jest ze w sumie dwa lata praktycznie nie uprawiałem żadnego sportu... teraz mam pytanie do doświadczonych biegaczy  ... czy ktos mial taki problem i jak sobie mogę z nim poradzić ? bo naprawdę spodobało mi sie bieganie i niechcial bym z niego rezygnować ...

Offline

 

#2 2009-06-07 13:34:54

kasiagaspar
Użytkownik

Re: Do doswiadczonych biegaczy ..

Nie jestem super doswiadczona biegaczka, ale mialam przez pewien okres podobny problem - klucie w mostku. Pamietaj, ze regeneracja jest tak samo wazna jak trening. Jesli wczesniej nic nie robiles i nie dajesz swojemu organizmowi czasu na regeneracje, to kontuzje, zle samopoczucie i zniechecenie moze dopasc. Rob przerwy w treningach, biegaj co drugi dzien.

Offline

 

#3 2010-04-05 11:53:08

Piotrek.Sprinter
Użytkownik

Re: Do doswiadczonych biegaczy ..

A takie pytanie kolego, czy ty kiedyś paliłeś papierosy?? Bo jeśli tak to może to być wina tego.. Zacząłeś nagle trenować, płuca nie przyzwyczajone do takiego wysiłku, mięśnie potrzebują tlenu a ty go nie możesz pobrać w odpowiedniej ilości i na chama ładujesz to powietrze do płuc co powoduje ból w mostku. Lub też może o być wina przetrenowania, pamiętaj, że regeneracja jest baardzo ważna. Myślę, że na razie biegaj co drugi dzień. Później możesz zacząć robić dwa dni wolne w tyg. a po jakimś czasie jeden dzień.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies