RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Bół - no właśnie co boli. Pomocy.

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.
  • Index
  •  » Zdrowie
  •  » Bół - no właśnie co boli. Pomocy.

#1 2009-01-12 11:00:16

Jkuban
Użytkownik

Bół - no właśnie co boli. Pomocy.

Witam

Panowie mam problem. Podczas ostatniego biegania strasznie mnie jedno miejsce rozbolało koło ścięgna Achillesa. Biegłem w nowych butach New Balance. Przebiegłem w nich około 10 km. Wczesniej jak biegałem w Nike Air problem nie wystąpił. Miejsce które mnie boli zaznaczone jest czerwonym kolorem. Panowie jakieś rady. Co może być tym bólem spowodowane. Nowee buty. (na początku nie obcierały) Efekt jest teraz taki że nie mogę biegać nawet w starych butach. Ból występuje już nawet podczas chodzenia. Ból jest taki jak by nowe buty obcierały. Co zrobić. ???? Panowie macie jakieś pomysły.

http://s2.zapodaj.net/71092516.jpg.html


Pozdrawiam

Offline

 

#2 2009-01-26 11:57:22

aurora
Użytkownik

Re: Bół - no właśnie co boli. Pomocy.

nie jestem pewna, czy powinnam się wypowiadać; w końcu Jkuban zwraca się wyraźnie o pomoc do PANÓW...

ale cóż, najwyżej odpowiedź zostanie nieuznana smile
wygląda mi to na ból tzw. "ostrogi"; przy nowych butach, zwłaszcza twardych w pięcie (chociaż to dziwne przy NB) się może zdarzyć - od nacisku w miejscu wrażliwszej kości; rozwiązaniem może być podkładka pod piętę, taka unosząca nieco stopę (2-3 mmm) - zmieni się punkt nacisku;
ważne - dla kręgosłupa - wkładki wsadzamy w oba buty, żeby nie wykrzywiać chodu

Offline

 

#3 2009-01-29 07:00:51

Jkuban
Użytkownik

Re: Bół - no właśnie co boli. Pomocy.

Witam

aurora nie jestem pewna, czy powinnam się wypowiadać; w końcu Jkuban zwraca się wyraźnie o pomoc do PANÓW...  - przepraszam tak tylko napisałem. Oczywiście pytanie było również skierowane do was miłe PANIE. 

Aurora dzięki śliczne za odp. Zastosuje się na pewno. big_smile

Pozdrawiam

Offline

 

#4 2009-04-18 23:11:53

miesozerca
Użytkownik

Re: Bół - no właśnie co boli. Pomocy.

Witam, sam biegam w NB (ale nie za czesto), i nienawidze tych butow.
Sa twarde, i mam tez po bieganiu w nich różne bóle. Gdy biegam w Asisach, wszystko gra.
Byc moze autor pytania ma podobna budowe ciala do mnie. Dla mnie te 400PLN, ktore za NB zaplacilem to byla tragiczna pomylka. Probowalem buty reklamowac, ale oczywiscie wyszlo "ze to moja wina". Trudno, bylo, minelo, ale szczerze odradzam tę markę.

Pozdrawiam.

Offline

 
  • Index
  •  » Zdrowie
  •  » Bół - no właśnie co boli. Pomocy.

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies