RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Import treningów

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2006-11-08 12:26:47

piotrozaist
Użytkownik

Import treningów

Przydałaby się możliwość importu treningów. Wielu z nas zapisuje sobie treningi w różnych aplikacjach - w necie, desktopowych, własnych.
Możnaby dodać do dziennika możliwość importu tych treningów - zamiast ich żmudnego wpisywania via strona www.
Jaki format i sposób importu? Wg mnie najlepszy byłby plik XML. Sugerowałbym przygotowanie schematu XML Schema, definiującego taki plik XML.
Chętnie pomogę w przygotowaniu takiego pliku. Jeżeli coś takiego powstanie można wtedy udostępnić na stronie pliki XSLT przeprowadzające transformatę np. z pliku z zapisem treningu w programie desktopowym do pliku, który można sobie zaimportować do dzienników biegowych Runmanii...

Co Wy na to?

Pozdrawiam
Piotrek

Offline

 

#2 2006-11-10 21:04:29

pabrze
Administrator

Re: Import treningów

Witaj Piotrze!

Miałem już czarną wizję przed oczami, że sam będę musiał przedzierać się przez tajniki XML'a. Cieszę się bardzo, że chcesz mi pomóc smile

Od czego powinniśmy zacząć?

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2006-11-13 17:19:33

piotrozaist
Użytkownik

Re: Import treningów

Witam,
Zacząć musimy od określenia danych, które chcemy importować do bazy danych Runmanii.
Plik XML musi oprócz danych treningu zawierać informacje na temat użytkownika, do którego mają zostać przypisane importowane treningi. Spróbuję coś takiego przygotować i wtedy razem zastanowimy się kolejno nad znaczeniem i zasadnością każdego z pól.
Postaram się również w tym tygodniu dowiedzieć się więcej na temat obsługi XML-a z poziomu PHP. W PHP za dużo nie robiłem, dlatego muszę zdobyć odpowiednią wiedzę...

Myślę, że odezwę się w okolicach środy...

Pzdr
Ozi

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies