RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Czy ktoś może napisac mi i koledze plan treningowy dla...

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.
  • Index
  •  » Treningi
  •  » Czy ktoś może napisac mi i koledze plan treningowy dla...

#1 2008-04-03 12:09:29

gacek
Użytkownik

Czy ktoś może napisac mi i koledze plan treningowy dla...

Czy ktoś odważy sie napisac mi i koledze plan treningowy dla... zaawansowanych

Biegamy biegi przełajowe na 1200m

chcemy osiągnac wyniki na dyystansie 1000 i 1200 m

prosimy o pomoc

mamy po 14 lat hmm

Offline

 

#2 2008-04-03 19:11:25

runnerka
Użytkownik

Re: Czy ktoś może napisac mi i koledze plan treningowy dla...

http://bieganie.pl/index.php?show=1&cat=19&id=385

zerknij na to, a tak z ciekawości, to macie trenera? Jeśli nie, to uważajcie z treningami i nie przesadzajcie z tym, nie róbcie codziennie ciężkich treningów, bo się wypalicie... smile

Co do linku, który podaje: zawiera on plan treningowy przygotowujący do biegania 800m i w wzwyż. Co do poziomu zaawansowania to nie jest tak jak napisałeś, dla zaawansowanych. Z Twoich wcześniejszych postów wynika, ze trening dla zaawansowanych by Cię wykończył.

życzę sukcesów, Pozdrawiam!

Offline

 

#3 2008-04-04 03:34:22

pabrze
Administrator

Re: Czy ktoś może napisac mi i koledze plan treningowy dla...

Gacek, jeżeli chcesz się zaangażować w sport na poważnie to lepiej znajdź trenera na miejscu - bo musi widzieć Twoje treningi i na bieżąco je dostosowywać do Ciebie. W innym wątku napisałeś, że nie ma u Was trenera... no to może wuefista?

Dołączam się do tego co napisała runnerka - jeżeli mamy to samo na myśli, to trening "zaawansowany" może i poprawiłby Twoje możliwości w krótkim okresie, ale tylko na krótki okres... a tego chyba nie chcemy, prawda? smile

Więc nie katuj się akcentami/sprawdzianami... zostaw to sobie na zawody, a teraz biegaj truchtem (5 minut na kilometr), rób ćwiczenia ogólnorozwojowe, jeźdź na rowerze i graj w piłkę... to wszystko wpłynie pozytywnie na Twoją wydolność i szybkość.


Pozdrawiam, życzę Ci sukcesów i mądrych treningów!

Offline

 

#4 2008-04-04 08:21:13

gacek
Użytkownik

Re: Czy ktoś może napisac mi i koledze plan treningowy dla...

http://bieganie.pl/index.php?show=1& … amp;id=385
To jest troche jak dla mnie skomplikowane sad
ale można spróbować hmm
dzięki wink

Ostatnio edytowany przez gacek (2008-04-04 08:26:26)

Offline

 

#5 2008-04-04 22:46:06

runnerka
Użytkownik

Re: Czy ktoś może napisac mi i koledze plan treningowy dla...

- <65% jest to w zależności od twojego wyjściowego poziomu - trucht, marszobieg lub szybki marsz w czasie tego wysiłku powinieneś być w stanie swobodnie rozmawiać;

- <75% jest to prędkość przy której zaczyna się pojawiać głębszy oddech ale nadal jest to intensywność konwersacyjna. W polskiej szkole treningu jest to tzw. intensywność I zakresu;

- 75-80% oddech jest głębszy mówienie jest już utrudnione. W polskiej szkole treningu jest to tzw. intensywność II zakresu;

- 80 - 90% przy tej intensywności rozmawiać można najwyżej urywanymi zdaniami. W polskiej szkole treningu jest to tzw. intensywność III zakresu;

- >90% chyba nie trzeba tłumaczyć po prostu „ile fabryka dała”z reguły są to okolice prędkość startowej dystansu do którego się przygotowujesz;

To Ci powinno trochę rozjaśnić. Jak nadal nie będziesz mógł czegoś zrozumieć albo odczytać to pisz, pomożemy:P

Pozdrawiam!

Offline

 

#6 2008-04-05 12:04:54

Nero
Użytkownik

Re: Czy ktoś może napisac mi i koledze plan treningowy dla...

Nie chce się wtrącać, ani przycinać gackowi... ale tam gdzie znajduje się ten plan co mu podaliście, każdy rodzaj treningu, każdy skrót jest dokładnie opisany. Nawet runnerka w swoim poście na żywca skopiowała opisy zakresów smile Wystarczy poszukać, a nie o byle co robić zamieszanie. :p

Offline

 

#7 2008-04-05 16:13:57

kubal
Użytkownik

Re: Czy ktoś może napisac mi i koledze plan treningowy dla...

Nero, gacek -- wyluzujcie. cool

Offline

 

#8 2008-04-07 20:30:08

gacek
Użytkownik

Re: Czy ktoś może napisac mi i koledze plan treningowy dla...

runnerka napisał:

a tak z ciekawości, to macie trenera?

No w sumie jest ale daleko 30 km od nas sad

Offline

 
  • Index
  •  » Treningi
  •  » Czy ktoś może napisac mi i koledze plan treningowy dla...

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies