RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Kontuzja?

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-02-07 12:33:01

kubal
Użytkownik

Kontuzja?

Pabrze,
co to za kontuzja Ci się przytrafiła? sad

Kuba.

Ostatnio edytowany przez kubal (2008-02-07 12:59:08)

Offline

 

#2 2008-02-07 13:26:04

pabrze
Administrator

Re: Kontuzja?

Było to tak:
W zeszły czwartek chciałem czegoś mocniejszego spróbować (WB3 graniczące z tempem startowym) i powiem nawet, że z se swojej wydolności jestem zadowolony, niestety mięśnie nie był przygotowane i naciągnąłem przywodziciela uda (?)... i dopiero od wczoraj mogę bez bólu siedzieć... Zapomniałem, że młody już nie jestem i że trzeba rozgrzewkę robić przed treningiem smile

...dzięki temu mam trochę więcej czasu na programowanie smile


Dzięki za zainteresowanie smile

Offline

 

#3 2008-02-07 15:56:38

kubal
Użytkownik

Re: Kontuzja?

No to kuruj się i wracaj na ścieżki biegowe. Bo rzeczywiście zapowiada się u Ciebie wysoka forma w tym sezonie. cool

PS. Będę się starał Ci deptać po piętach wink

Offline

 

#4 2008-02-08 16:30:17

pabrze
Administrator

Re: Kontuzja?

Dzięki!

Z dystansem to już chyba mnie przegonisz w przyszłym tygodniu smile

Offline

 

#5 2008-02-08 16:46:18

KuNa
Użytkownik

Re: Kontuzja?

To ja postaram się uciekac. Ale nie wiem czy bedzie łatwo średniakowi smile

Życze szybkiego powrotu do biegania!

Offline

 

#6 2008-02-09 00:02:14

pabrze
Administrator

Re: Kontuzja?

Dzięki KuNa, powodzenia w uciekaniu big_smile

Offline

 

#7 2008-02-15 00:26:38

kubal
Użytkownik

Re: Kontuzja?

Pabrze,
widzę, że zacząłeś ostro... cool

Offline

 

#8 2008-02-15 00:59:19

pabrze
Administrator

Re: Kontuzja?

Oj! Widzę, że jestem pod kontrolą Kuby smile

Teraz nie wiem czy się tłumaczyć, czy jak? big_smile Zachowałem się jak gówniarz, ale to więcej się nie powtórzy tongue

A tak trochę bardziej serio:
Stosuję teraz rozgrzewkę przed treningami (10 minut + B-G dla sportowców) i nawet jeśli ból się pojawiał pod koniec treningów, to przechodził dosyć szybko. Do tego, po treningu znowu B-G i kąpiel i jestem jak młody bóg. Mój domowy lekarz podejrzewa, że to co miałem to z kręgosłupa poszło (przez moment byłem straszony rwą), ale tydzień odpoczynku okazał się (odpukać...) zbawienny smile Człowiek to się jednak całe życie uczy...

Czy tempo ostre... kiedyś w końcu powinienem biegać w tempie maratonu... hmm... trening, na którym sobie naciągnąłem mięsień był o kilka sekund/km szybszy, dłuższy dystans, no i było zimno i silny wiatr wiał, a ponieważ biegałem proste odcinki jednokilometrowe, to w jedną stronę miałem siłę biegową a w drugą chłodzenie mięśni... to chyba też zrobiło swoje.


P.S. I już mi uciekłeś z dystansem... I dwie tegoroczne życiówki już masz zrobione... Gratulacje! smile Jeśli zachowasz liniowy wzrost tempa w tym miesiącu... to jutro 36:37 na "dychę" będzie wink

Pozdrawiam

Offline

 

#9 2008-02-15 13:06:55

kubal
Użytkownik

Re: Kontuzja?

Jutrzejsza dycha będzie po wydmach (255m przewyższeń). big_smile

A ta życiówka na 10km na Kabatach to trochę naciągana bo do 10km brakuje sto kilkadziesiąt metrów czyli czas byłby o pół minuty dłuższy. Z drugiej strony trasa jest crossowa więc na atestowanej byłoby pewnie szybciej.

PS. Ja Ci uciekłem (póki co) z dystansem a Ty robisz II zakres w tempie 4''/km. Kiedyś też to będzie moje tempo maratońskie. Kiedyś... roll

Offline

 

#10 2008-02-17 18:10:11

pabrze
Administrator

Re: Kontuzja?

Wydmy, nie wydmy, ale czadu dałeś nieźle smile

To może w lipcu w Opolu pobiegniesz? Zapraszam - trasa co prawda bez atestu (to tylko taki papierek... tongue), ale 10 km odmierzone jest, a sam trasa dosyć szybka. smile

Co do mojego tempa, to ja na razie też bym chciał takie tempo maratońskie mieć... sporo jeszcze pracy/kilometrów smile

P.S. Jak będziemy o takich rzeczach pisać w wątku o kontuzjach to się doigramy... big_smile

Pozdrawiam
Paweł

Offline

 

#11 2008-02-17 22:25:52

kubal
Użytkownik

Re: Kontuzja?

Dzięki. Jak widzisz wydmy zabrały mi 4 minuty względem potencjalnej życiówki. hmm Trzeba potrenować, żeby ta różnica była mniejsza.

Co do Opola to kto wie... może. Podałbyś namiary na ten bieg (bo na maratonachpolskich go nie znalazłem)?

A umiejętność unikania kontuzji to chyba też sztuka, której się trzeba nauczyć. I to niestety chyba na własnej skórze, bo każdy z nas jest trochę inny...
Tak czy siak mam nadzieję, że wątku "kontuzje" nie trzeba będzie zakładać smile

pozdrawiam,
Kuba.

Offline

 

#12 2008-02-18 17:44:03

pabrze
Administrator

Re: Kontuzja?

Spokojnie kubal, przyjdzie czas na lepsze wyniki... bo mądrze i z progresem formy trenujesz smile

Opole - http://biegopolski.pl (tu pojawi się nowa wersja strony, za którą jestem odpowiedzialny... niebawem).

No właśnie - każdy z nas jest inny i jak ja tutaj mam zaprzęgnąć sztuczną inteligencję do wyznaczania planów treningowych...  że też sobie takie rzeczy wymyśliłem smile


Pozdrawiam

Offline

 

#13 2008-02-18 20:18:41

manitou7
Użytkownik

Re: Kontuzja?

pabrze

a ktorego lipca bieg w Opolu bo wtedy planuje urlop i moze na te dyche bym sie pofatygowal no i przy okazji na Turawe mozna zajrzec

o kurde watek chyba trzeba przeniesc w inny temat bo tu kontuzja a ja o biegu

Ostatnio edytowany przez manitou7 (2008-02-18 20:22:03)

Offline

 

#14 2008-02-19 12:22:42

pabrze
Administrator

Re: Kontuzja?

Manitou7,
Założyłem wątek o Biegu Opolskim w dziale Imprezy: http://runmania.com/forum/viewtopic.php?pid=937#p937 smile

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies