RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Cześć!

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2011-04-11 17:20:26

g_runner_g
Użytkownik

Cześć!

Dzisiaj, po dwóch tygodniach przerwy od biegania postanowiłem znowu założyć moje buty. Właściwie to postanowienie goni mnie już od kilku dni, ale nie potrafię zebrać w sobie tyle motywacji, aby włożyć dres i iść biegać... Nie mam pojęcia dlaczego tak jest, zwłaszcza, że wcześniej nie biegałem zbyt długo, bo tylko nie całe dwa miesiące. Potrafiłem wstać o 5 rano, by iść pobiegać godzinę i wrócić do domu, by zdążyć na autobus do szkoły. Motywacją było dla mnie zrzucenie paru kilogramów, co się udało, z 72 kg zszedłem do 66kg /przy wzroście 180cm/, oprócz tego wprowadziłem "dietę" która polegała na wyłączeniu produktów wysokokalorycznych, tj słodyczy, tłustych wędlin, serów, gazowanych i słodzonych napojów, jak również ćwiczyłem trochę siłowo, aerobiczna 6 weidera, ćwiczenia na wioślarzu. Jednak po pewnym czasie doszło do "załamania", które trwa do dzisiaj. Znowu przytyłem, 6 weidera skończyłem na 31 dniu, a co najgorsze, nie "umiem" zebrać w sobie takiej motywacji jak jeszcze nie dawno, by iść biegać. Pod koniec, gdy jeszcze biegałem regularnie, nie było dla mnie problemem nawet dwugodzinne biegi po 20 km, teraz nie chce mi się nawet ubrać butów i włączyć i-poda, który zawsze towarzyszył mi. 
Jutro planuje na prawdę powrócić do biegania, wczoraj rozpocząłem A6W.
Dodam jeszcze, że mam 15 lat, chodzę do trzeciej klasy gimnazjum. Ogólnie jutrzejszy dzień i następne będą dla mnie bardzo ważne, bo oprócz próby powrotu do zdrowego trybu życia będę pisać testy gimnazjalne.
Naprawdę bardzo zależy mi na powrocie do lepszego, zdrowszego trybu życia, który prowadziłem przez ostatnie 2 miesiące. Mam nadzieję, że dzięki zapisaniu się na to forum, zyskam dodatkową motywację, która mi to umożliwi.

Offline

 

#2 2011-04-21 20:34:58

Stary Laufer
Użytkownik

Re: Cześć!

Witaj runner
Wydaje mi się, że w Twoim wieku i przy Twoich parametrach wagowo-wzrostowych nie walczyłbym tak radykalnie z wagą. Twój organizm jest w tej chwili w fazie rozwoju i normalnym jest, że będziesz nabierał wagi. Jednocześnie powinieneś zapamiętać, że zbijanie wagi poprzez stosowanie różnych form (także diety) prowadzi do ogólnego osłabienia, a jak człowiek osłabiony, to mu się nic nie chce!
W ubiegłym roku dość skutecznie i w krótkim czasie przy użycie jednej z diet zrzuciłem 9 kg. Efekt był taki, że w chwili wchodzenia w sezon biegowy biegałem sobie swobodnie 12 - 15 km, po dwóch miesiącach diety przebiegnięcie 5 km było dużym problemem. Radykalnie i szybko poprawiło sytuację zjedzenie w sobotę (zwykle niedziela była dniem dłuższego biegania) kilku batoników czekoladowych.
A jak wypadły testy?

Offline

 

#3 2011-04-23 08:42:25

Adas78
Użytkownik

Re: Cześć!

Witam
Mam nadzieję że udało ci się wyjść pobiegać.
Ja uważam podabnie jak kolega w twoim wieku bieganie i odchudzanie to nienajlepsze zestawienie.
Jedz wszstko na co masz ochote a jak będziesz biegał  to i tak wszystko przepalisz big_smile
Dodam na zakończenie że niektórzy trenerzy zalecają na biegi powyżej 1,5 godziny zabierać ze sobą małe co nieco;)
Powodzenia

Ostatnio edytowany przez Adas78 (2011-04-23 08:44:35)

Offline

 

#4 2011-04-27 14:37:32

g_runner_g
Użytkownik

Re: Cześć!

Stary Laufer- testy dość dobrze, raczej jestem zadowolony.
Po zmienieniu trasy biegania i czasu /nie biegam juz rano tylko wieczorem/ znowu chce mi sie biegać. A co do diety, to jak pisałem wcześniej, nie jest to jakieś odchudzanie z 1500kcal dziennie, po prostu staram się jeść zdrowo. Wiadomo, w święta się trochę zjadło mniej zdrowych rzeczy, ale ogólnie pilnuje jadłospisu.

Offline

 

#5 2011-04-29 12:52:04

ewald
Użytkownik

Re: Cześć!

Witamy na forum!!!

Cieszę się, że wraca Ci motywacja do biegania - to bardzo dobrze.
Niezłym pomysłem jest założenie dzienniczka biegowego - pomaga kontrolować postępy oraz motywować do wyjścia na trening (przeglądanie dzienniczka i jego pustych miejsc bardzo motywuje - gwarantuje).

Offline

 

#6 2011-05-24 21:33:07

saharu
Użytkownik

Re: Cześć!

do biegania trzeba mieć chęć a nie zmuszać się , chcesz iść to ubierasz buty i idziesz   tak za pierwszym razem  jest a puzniej się  wkręcasz

Offline

 

#7 2012-02-02 20:57:58

MarioElblag
Użytkownik

Re: Cześć!

mi bieganie sprawia przyjemnosc jest taka moja walka ze słabosciami zycia

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies