RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Buty

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2011-03-10 20:24:34

Jur14
Użytkownik

Buty

Witam jestem tutaj nowy więc nie wiem czy to dobry dział
Więc mam mały no raczej duży problem z butami .
Biegałem w Nike Victory rozmiar 42 wkładka 27cm a teraz kupiłem nowe asics blackhawk 4
wkładka 27.5cm Stare buty były mi na styk a nowe są ok. 0.5-0.8mm za duże czy to dobrze ? Bo mam dziwne wrażenie ze są sporo za duże ale co dziwno sprzedawca zapewniał mnie ze buty biegowe zawsze sa wieksze ale cos mi sie nie zdaje.
Proszę was o po moc czy te buty są dobre?czy przypadkiem nie są za duże?

Offline

 

#2 2011-03-13 21:21:28

Adas78
Użytkownik

Re: Buty

Osobiście sadzą że but powinien być o około 1 cm dłuższy od stopy jak kupisz idealnie na wymiar to po długim biegu możesz mieć problemy z paznokciami. Ja kupuje większe a i tak schodzą mi po każdym maratonie.lol
Ważniejsze żeby nie były za szerokie bo wtedy noga będzie się przesuwać i pojawią się problemy z otarciami.
Osobiście polecam zakup buta wieczorem kiedy stopa jest spuchnięta po całym dniu ekstra jest gdy w sklepie jest bieżnia i można w nich przebiec chociaż kilka minut.

Ostatnio edytowany przez Adas78 (2011-03-13 21:24:17)

Offline

 

#3 2011-03-16 15:45:18

Jur14
Użytkownik

Re: Buty

Dzieki ;p

Offline

 

#4 2011-03-27 15:32:35

Stary Laufer
Użytkownik

Re: Buty

Zgadzam się z Adasiem.
Moje buty są zwykle większe nawet o 1,5 cm, a i tak mam problem z paznokciami i wcale nie jest mi potrzebny do tego Maraton :-). Ja mam tendencję do podciągania końców palców do góry - i to jest przyczyna.
...a po Maratonie to jeszcze z pół centymetra buta przydałoby się :-)

Offline

 

#5 2013-07-28 22:54:50

Helikoptero
Użytkownik

Re: Buty

Ja już biegałem w wielu butach i najwygodniejsze dla mnie są buty Nike Air Max, obecnie mam ten model: http://air-max.pl/index.php?route=product/product&path=109&product_id=84 i nie mogę narzekać. Buty są wygodne i mają stosunkowo miękką podeszwę.

Offline

 

#6 2013-08-30 13:59:53

Gregory_80
Użytkownik

Re: Buty

Dobierając buty do biegania, trzeba mieć na uwadze, że długości obu stóp mogą się od siebie różnić, nawet do kilku mm. Jeśli nie istnieje możliwość przymiarki, najlepiej zmierzyć stopy (w centymetrach, odrysowując je na kartce, lub na specjalnym skanerze) i dobierać but według długości wkładki. Dobierając warto zadbać o zapas co najmniej 5 mm (a lepiej więcej, nawet do 10 mm), gdyż stopy podczas biegu zwiększają objętość i mogą dobijać palcami do przedniej części buta (odbite paznokcie). Przypuszczam zatem, że sprzedawca nie pomylił się i dobrał Ci dobre buty.
Natomiast inna sprawa to prawidłowe wiązanie buta, tak aby noga nie uciekała do przodu. Trzeba sznurować na każdą dziurkę, z przodu mocniej, potem nieco lżej i przy samej nodze znów mocniej.
Pozdrowienia

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies