RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Półmaraton... Dam radę?

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2010-03-19 21:49:47

krzysiek18ino
Użytkownik

Półmaraton... Dam radę?

Hej, czy dam radę przebiec półmaraton  w czasie poniżej 2.30 ?  Zostało mi 58 dni i trenuję co dwa dni. 10 km biegnę na luzie. Chodzi mi tylko i wyłącznie o satysfakcję z biegu.

Offline

 

#2 2010-03-20 11:54:29

pabrze
Administrator

Re: Półmaraton... Dam radę?

Witaj!

To czy dasz radę zależy od wielu czynników. Startowałeś już w biegach ulicznych? Masz jakieś wyniki?

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2010-03-21 12:47:31

Mathieu
Użytkownik

Re: Półmaraton... Dam radę?

Zależy jak bardzo przyłożysz się do treningu. 10 km jakim tempem? Treningi warto robić cześciej, i bardziej urozmaicone.

Offline

 

#4 2010-03-22 14:38:50

krzysiek18ino
Użytkownik

Re: Półmaraton... Dam radę?

Jedynie przełajowe :-) Hehe. 48 minut. 3 razy w tygodniu trenuję gimnastykę a bieganiem zajmuję sie rekreacyjnie, poniewąż chcę schudnąć i mieć satysfakcje. :-)

Offline

 

#5 2010-04-06 15:08:59

Maciej_78
Użytkownik

Re: Półmaraton... Dam radę?

Jak będziesz chciał to dasz rade.

Ja miałem podobną sytuację w zeszłym roku. Ktoś mi powiedział trzy tygodnie przed imprezą że jest Półmaraton.

Wtedy ledwo przebiegałem 10 km. Ale że depnęli  mi na ambicje postanowiłem wystartować.

Zacząłem biegać co drugi dzień stopniowo zwiększając obciążenie. Tydzień przed startem trochę zluzowałem aby nabrać sił. Więc można powiedzieć że treningu dobrego to miałem dwa tygodnie czyli siedem sztuk. Czyli tyle co nic.

Ale Półmaraton zrobiłem i to poniżej 2h.

Moja rada jest taka masz jeszcze trochę czasu przynajmniej więcej niż 3 tygodnie.
Spróbuj zwiększyć dystans jaki przebiegasz na treningu aby przyzwyczaić organizm do dłuższego wysiłku. Przed startem trochę zluzuj intensywność aby dać organizmowi czas na regenerację.

A na imprezie dasz radę tam się biegnie w tłumie a tłum niesie i to bardzo.  Jak byś jednak już nie mógł nie schodź z trasy dojdź do mety aby ukończyć trasę i zgarnąć pamiątkowy medal. Zawsze potem jest satysfakcja że się człowiek nie poddał.

I taka rada na bieg w imprezie z początku nie daj się ponieść tłumowi. Na starcie zawsze adrenalinka skoczy i człowiek biegnie szybciej niż mu pozwalają jego możliwości co potem odczuwa się w drugiej połowie dystansu. Czyli na początku na luzie nawet wolniej niż by się chciało a przygrzać po 2/3 dystansu jak jeszcze będą siły.

POWODZENIA

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies