RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Jakie buty na poczatek?

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2009-08-07 10:48:01

Menthus
Użytkownik

Jakie buty na poczatek?

Witam.
Mam 19 lat. Postanowiłem zacząć biegać.
Wczoraj zrobiłem swoje pierwsze 3km po asfaltowej drodze.

Przeważnie będę biegać po asfalcie i prosiłbym o jakieś porady na początek.
Jakie buty są najlepsze dla początkującego biegacza, jakie skarpety, jakieś cenne wskazówki czego nie robić, co jak robić..

ps. wczoraj biegałem w moich starych butach, w których teraz chodzę na co dzień po podwórku, są najwygodniejsze z których obecnie posiadam. (Reebok Driving) mają już 2 lata ale są naprawdę wygodne.
pozdrawiam.

Offline

 

#2 2009-10-04 16:14:15

Blava
Użytkownik

Re: Jakie buty na poczatek?

Widze ze jest to troche stary post ale byc moze podane informacje przydadza sie dla innych osob szukajacych podobnych informacji.
Sam to poznam na wlasnej skorze bo nie tak dawno zaczalem przygode z bieganiem rekreacyjnym.
Wedlug mnie najwazniejszy jest profil stopy.
Najlepszym sposobem z jakim sie spotkalem to byl specjalny scener stop w jednym z miejscowych sklepow.
Wygladalo to bardzo podobnie jak na zalaczonych linkach:
http://www.footmaxx.com/Gait_&_Pres … lysis.html
http://www.londonorthotics.co.uk/loc-te … anner.html
Tam widac bardzo wyraznie najmniejsze deformacje. Uwazam ze wiekszosc osob ma mniejsze albo wieksze problemy ze stopami. I dlatego trzeba zwrocic szczegolna uwage na typ obuwia. Wybor nietypowego obuwia wiaze sie z dodatkowymi kosztami ale sa zdecydowanie mniejsze roznice w kosztach jak cena porzadnej wkladki do standartowych butow. Nastepny filter ktory ograniczy mozliwosci wyboru to rodzaj nawierzchni po ktorej bedzie sie biegac, twarda albo miekka czyli teren.
Doteraz wybieralem buty z gornej polki zazwyczaj w jakiejs ciekawej promocji albo wyprzedazy ubieglorocznych modeli. Musze powiedziec ze sie opalcilo a to z tego powodu ze pomimo mojego wieku 47 lat i braku wczesniejszych aktywnych zainteresowan sportem nie mialem zadnych problemow z stawami ani miesniami oczywiscie spora role odegrala tu kontrola obciazenia za pomoca pulzometru.
Przy odrobinie szczescia w moim przypadku juz za okolo 50€ do 100€ mozna kupic naprawde porzadne buty.
Za Adidasy Response na twarda nawierzchnie zaplacilem 50€, do terenu za Adidasy Supernova Riot z korekcja stopy 68€. Takie ktore bym kupil teraz to sa New Balance MR1224ST z korekcja stopy za 99€. Buty wybieram tak aby przy mierzeniu byly akurat na moja noge i dodaje pol numeru rezerwy. Oczywiscie od samego poczatku musza siedziec na nodze jak ulal. Nie toleruje zadnego kompromisu, but musi pasowac do nogi a nie na odwrot.

Ostatnio edytowany przez Blava (2009-10-04 16:39:09)

Offline

 

#3 2009-11-11 14:22:51

Forest100
Użytkownik

Re: Jakie buty na poczatek?

Witam. Ja jestem w podobnej sytuacji co Menthus i mam podobne pytanie. Z tą różnicą, że ja już się prawie zdecydowałem. Czy takie buty będę dobre na początek i to na zimę? newbalance model MT784GY. Będą mnie kosztować trzy stówy, to chyba nie dużo. Slyszałem, że to porzadna firma i sprzęt jest wytrzymały. Co o tym sądzicie?

Offline

 

#4 2009-11-13 18:53:22

tazoo
Użytkownik

Re: Jakie buty na poczatek?

Polecane są dla osób ze stopą neutralną oraz pronującą, a jak czytałem większość ludzi ma jednak przynajmniej lekką pronację. Sprawdź może czy Ty nie jesteś supinatorem. Buty z przeznaczeniem wg producenta do biegania w ekstremalnym terenie. Sam zaczynałem w butach NB, wysłużoną parę dalej używam na bieżni elektr., w plenerze używam asics gel3000  bo były akurat przecenione na 99zł. i są dla pronatorów. NB mają dobrą opinię choć dystrybutor f-ma TARMAX w przypadku kłopotów nie jest skłonna do negocjacji.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies