RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Bieganie w deszcz

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-08-15 14:38:51

kasiagaspar
Użytkownik

Bieganie w deszcz

Czy deszcz jest dla Was wymówką, żeby nie iść na trening?
U mnie tak było, bo nie znoszę przemoczonych butów... reszta jakoś ujdzie. W tym roku kupiłam nieprzemakalne buty :-D i wymówek już robić nie mogę ;-)

Offline

 

#2 2008-08-16 15:33:01

Nero
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Bieg w deszczu bez wiatru to dla mnie najlepsza pogoda na trening. Oczywiście nie ulewa a coś lżejszego smile

Offline

 

#3 2008-08-16 20:36:31

pawel b
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

deszczu unikam , jednak wiele razy przemokłem bo myślałem ,że zakończę trening nim zacznie padać.

Offline

 

#4 2008-08-16 23:03:51

Nero
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Pamiętam jak kiedyś uciekałem z lasu przed burzą jak byłem na wybieganiu. hehe... biegłem przez jakieś krzaki a potem po polu ze zbożem tongue i udało się... 10m do drzwi lunęło na mnie smile hehe

Offline

 

#5 2008-08-19 14:42:30

profringo
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

biegam od wczoraj, a wczoraj nie padało xD

Offline

 

#6 2008-08-19 16:52:59

kasiagaspar
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Kurde, a u mnie wczoraj cały wieczór lało big_smile
PS. buty nie przemokły :-)

Offline

 

#7 2008-08-19 19:51:40

Nero
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Lepiej w deszczu niż w upale smile I to bez porównania smile pozdro

Offline

 

#8 2008-08-25 09:36:43

yke
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

W deszczu czy w deszczyku - lekki deszcz nie stanowi przeszkody i człowiek nawet nie zmęczy się tak szybko, natomiast bieganie w czasie silniejszego opadu to bezsens. Ale i tak najbardziej udręczający dla biegaczy jest wiatr. W dni upalne owszem jest ciężko, ale wtedy trening jest też najbardziej efektywny.

Offline

 

#9 2008-08-25 10:49:19

Nero
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

W dni upalne? W dni upalne tracisz z potem mnóstwo pierwiastków i składników mineralnych. Trening nie polega na tym żeby się zmęczyć, ale żeby wykonać odpowiedni bodziec. Co do deszczu. Sprawa indywidualna. Mi nie przeszkadza mały czy duży deszcz, ważne żeby nie było piorunów i wiatru. A czy się mniej męczę? Tak, ale to jest chyba spowodowane właśnie tym, że tracę mniej wody a jednocześnie organizm jest chłodzony przez deszczyk. Idealnym przykładem może być mój trening gdy w upalny dzień biegłem mocny trening, a co 100m przebiegałem przez wodę która nawadniała murawę. Gdy pod koniec wyłączyli wodę wystarczyło 800m i czułem, że umrę tongue hehe, pozdro

Offline

 

#10 2008-08-25 11:02:52

yke
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Odnoście tego co powyżej: Jestem zwolennikiem takiego podejścia, że im więcej i ciężej tym lepiej. Utracone pierwiastki i minerały można uzupełnic. Zawsze staram się wykorzystac ciepłe dni. Wiem, że często przesadzam z treningiem, co jest szczególnie niebezpieczne podczas upałów, ale jestem narwany i ciężko mi się powstrzymac.

Offline

 

#11 2008-08-25 17:48:09

Nero
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Nom. Ale wiesz... Można mocno trenować, ale trzeba robić to z głową. Ale takie bieganie ile wlezie, do upadłego to raczej za mądre nie jest. Mi trener zawsze każe robić trening rano albo wieczorem... chyba że pochmurny dzień smile Takie są najlepsze smile

Offline

 

#12 2008-08-26 07:35:22

yke
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Rano lub wieczorem - no właśnie, zresztą inne pory dnia odpadają, bo teraz pracuję, a potem z kolei szkoła.

Offline

 

#13 2008-08-26 13:42:07

Nero
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Nom, i ja tez niestety do szkółki smile

Offline

 

#14 2008-08-31 13:34:48

runnerka
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Po pierwsze witam wszystkich po długiej nieobecności na forum:Dbig_smilebig_smilebig_smile

Co do biegania w deszcz, mi to nie przeszkadza:) ortalionik, i w drogę. Niedawno wrocilam z obozu w Szklarskiej,i tam prawie cały czas lało(było kilka słonecznych dni, hehehe). Ja lubie biegac w deszcz, powietrze jest wtedy rześkie i lekkie-najlepsze na trening!
Pozdrawiam!!!

Offline

 

#15 2008-08-31 19:37:57

manitou7
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

deszcz ok - gorzej jak wieje

Offline

 

#16 2008-11-12 21:30:50

Ayos
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Ja lubię w lekkim deszczu sobie pobiegać. Wiadomo, że jak mocno pada i biegam już w mokrych ciucha i wszystko się klei to nie jest przyjemne, ale poza tym... deszcze podczas biegania oceniam na + smile

Offline

 

#17 2008-11-18 20:02:13

Maciej_78
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Mi mały deszczyk nie przeszkadza. Ważne żeby podczas opadów nie wiało w twarz bo jak od tyłu zacina to jeszcze jakoś ujdzie.

PS.
Dzisiaj miałem mały Hardcor temperatura około zera  silny wiatr i grad z deszczem. Ale nie przerwałem treningu dociągnąłem do końca obwodnicy.
Jedyne co mnie wyprowadzało z równowagi to te kulki gradu co mi w uchy lądowały jak z boku zacinało.

Offline

 

#18 2008-11-19 18:47:26

4nthr4x
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Deszczyk jest fajny, chociaż z drugiej strony ja biegam w kurtce ala OP1 więc nawet tego nie czuję. Często dopiero jak spojrzę na kurtkę to skumam ze padało. Jak pada nawet mocno to jest fajnie tylko strasznie czasem, gorzej jak mamy np oberwanie chmury. Wtedy bieganie na grząskim terenie to już jest nie tyle porażka co ostry hardkor smile

Offline

 

#19 2008-11-25 13:57:18

konik735
Użytkownik

Re: Bieganie w deszcz

Słońce czy deszcz albo śnieg to biegam smile biega się w każdych warunkach , nie jesteśmy z cukru tongue oczywiście w ulewę bym nie biegał.. ^^ jak ktoś jest uzależniony od biegania to biega w każda porę :dd

Pozdro

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies