RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Zapalenie ścięgien mięśnia łydki

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.
  • Index
  •  » Zdrowie
  •  » Zapalenie ścięgien mięśnia łydki

#1 2008-08-10 15:26:39

pusher
Użytkownik

Zapalenie ścięgien mięśnia łydki

witam,
mam bardzo duzy problem ze sciegnami po biegach, nie biegam duzo, raptem 1-2 km,
2 raz podchodze do treningu biegowego, wczesniej okolo 3 tyg temu wyeliminowal mnie potworny bol siegien, od strony wewnetrznej nog okolo 10 cm nad kostka, po jakichs 6 biegach, zaczyna sie niewinnie- po 2 badz 3 biegu lekki bol, ktory pozniej dosc szybko zanika, ale pojawia sie przy nastepnym biegu dluzej sie utrzymuje, pozniej z kazdym biegiem nasila sie coraz bardziej, coraz mocniej spiete sa sciegna i miesnie, tak, ze bol jest ogromny nawet do 1h po biegu i utrudnia poruszanie sie a pozniej mocno odczuwalny nawet przy chodzeniu;
wszystko wskazuje na zapalenie siegien, prosze o pomoc jak sobie poradzic z tym cholerstwem, nie ma mowy o niedoborze mineralow i witamin bo o to dbam, rownoczesnie cwicze na silowni co 2 dzien, zapewne znaczenie ma rowniez moja masa i to obciaza nogi, wk otrych najslabszym ogniwem sa wlasnie sciegna miesni lydki, mam 180 cm i 90 kg
obecnie stosuje naprzemian zimna i goraca wode na bolace miejsca tak jak przy zakwasach ale na niewiele sie to zdaje, tak samo jak masci przeciwbolowe i przeciwzapalane, prosze o jakies rady chociazby jak zminimalizowac bol zanim udam sie do ortopedy [jak kazdy pewnie wie na wizyte do specjalisty mozna sobie dlugo poczekac hmm ]

Offline

 

#2 2008-10-27 19:15:40

sasa86
Użytkownik

Re: Zapalenie ścięgien mięśnia łydki

to może być spowodowane starym zużytym obówiem bądź obówiem biegowym które czyścisz wodą i pozostawiasz do wysuszenia w gorącym miejscu takie obówie nadaje się do wyżucenia ponieważ ma zmienioną pronację czyli to jak but prowadzi nogę podczas biegu a przy Twojej wadze jest to szczegulnie ważne:). nie możesz też biegać po twardej nawieżchni gdyż to powoduję silniejszą pracę mnięśni i właśnie nadciągania ścięgien. pod żadnym pozorem nie stosuj maści rozgrzewających typu Bengay ponieważ stanu zapalnego nie można jeszcze podgrzewać tak więc stosowaniewyłącznie żeli przeciwbulowych polecam Fastum, Ketoprom. nie możesz też okładać na przemmian zimną i ciepłą wodą polecam tylko i wyłącznie okłady z lodu przez jakąś ściereczkę aby nie spowodować miejscowych odmrożeń zalecam 3 razy dziennie po 20minut. musisz też się rozciągać jest to bardzo WAŻNA rzecz przy bieganiu i chodzeniu na siłownię dgyż nie można cały czas napinać mięśni ale trzeba je też rozciągać myślę że od tego i nie tylko są te zakwasy. zakwasy możesz mieć od źle dobranego treningu nie możesz się forsować lepiej zrobić mniej i poczekać miesiąc dłużej na efekty niż niszczyś swój organizm kwasem mlekowym(tzw. zakwasy) niszczą one struktury włukien mięśniowych których nie da się odbudować pamiętaj o tym!!!!!!!!!

Offline

 

#3 2011-10-17 14:48:09

kolos
Użytkownik

Re: Zapalenie ścięgien mięśnia łydki

Witajcie,

Problemy z zapaleniem ścięgien na szczęście mam już za sobą. Biegam regularnie od ponad 5 lat (3 razy w tygodniu). Około roku temu nabawiłem się paskudnego zapalenia ścięgien. Chyba 3 miesiące biegałem po różnych specjalistach, ale pomocne okazało się dopiero skierowanie na terapię PST. Terapia ta, czyli leczenie sygnałem pulsacyjnym niestety nie jest jeszcze znana w Polsce, ale przynosi niesamowite efekty. Ja osobiście korzystałem z usług kliniki w Częstochowie - http://www.pst-polska.pl/ Nie wiem czy robi to ktoś jeszcze w Polsce

Pzdr

Offline

 

#4 2014-11-28 22:53:57

piotrus
Użytkownik

Re: Zapalenie ścięgien mięśnia łydki

Do lekarza!

Offline

 

#5 2015-07-31 11:30:38

Damian8745
Użytkownik

Re: Zapalenie ścięgien mięśnia łydki

Ja polecam mazidło chłodzące z Molpharmy. Jest dostępne w aptece albo na stronie firmy. Działa szybko i trzeba przyznać jest bardzo skuteczne. Mają naturalny skład i cena też jest bardzo okej.

Offline

 
  • Index
  •  » Zdrowie
  •  » Zapalenie ścięgien mięśnia łydki

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies