RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-03-25 10:56:36

gacek
Użytkownik

Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

Kiedyś biegałem, miałem wyniki lecz przestałem teraz mam gu*** a nie wyniki prosze o pomoc nie wiem jak znowu zacząć. jakis trening moze

mam 14 lat 70kg wagi i 175cm wzrostu

Offline

 

#2 2008-03-25 11:36:32

Nero
Użytkownik

Re: Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

Cześć, ja się jeszcze tak dobrze na układaniu mądrego treningu nie znam ale... na twoim miejscu to bym zaczął robić jakieś lekkie biegi tak od truchtu do I zakresu. Wiesz, może się mylę, ja mam lat 16, 180cm i 60kg. Teraz to porównaj. A i jeszcze coś. Żeby inni wiedzieli jak ci pomóc musisz im napisać w jaki dystans celujesz smile

Offline

 

#3 2008-03-25 12:38:33

kubal
Użytkownik

Re: Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

gacek napisał:

Kiedyś biegałem, miałem wyniki lecz przestałem teraz mam gu*** a nie wyniki prosze o pomoc nie wiem jak znowu zacząć. jakis trening moze

mam 14 lat 70kg wagi i 175cm wzrostu

Czyli masz jeszcze wszystko przed sobą.

Moim zdaniem problemy z "zaczęciem" biorą się zawsze z problemów z motywacją. Szczególnie jak kiedyś miało się dobre wyniki a potem była przerwa. Trzeba jakoś się przekonać i przezwyciężyć frustrację. Na początku trzeba po prostu przyzwyczaić organizm i psychikę do ruchu i "wejść w rytm" treningowy. Do tego potrzebne są jakieś ogólne ramy treningu (np. 4 razy w tygodniu po 30min.-1godz.) i -- co najważniejsze -- samozaparcie w wypełnianiu tego prostego planu. Po paru tygodniach (miesiącach?) pojawią się postępy i dalej będzie już dużo łatwiej.

Powodzenia!

Offline

 

#4 2008-03-25 13:31:56

gacek
Użytkownik

Re: Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

No chce osiągnąć dobre wyniki na dystansie 800-1000m

Ostatnio edytowany przez gacek (2008-03-27 17:01:28)

Offline

 

#5 2008-03-25 13:51:43

Nero
Użytkownik

Re: Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

Masz lat 14... czyli jest młodzik. Młodzik najwięcej może biegać 1km. Przynajmniej ja z 1500m się nie spotkałem. Sam biegałem 1000m i bardzo lubię ten dystans. Ja ci planu nie napisze... bo nie umiem smile... ale nadal uważam, że na razie musisz przyzwyczaić organizm do wysiłku. Czy powinieneś przez okres ok. miesiąca pobiegać od 20' do 1h tempem spokojnym. A potem zacząć treningi smile Ale zaczekaj na innych. Oni powinni ci lepiej doradzić =]

Offline

 

#6 2008-03-25 14:58:29

pabrze
Administrator

Re: Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

Cześć gacek

Przeczytaj sobie to co napisał kubal smile Jak chcesz mieć wyniki to musisz trenować - bez tego nie ma się co oszukiwać...


P.S. Na przyszłość mam prośbę - nie zakładaj tego samego wątku w różnych działach forum.

Offline

 

#7 2008-03-25 15:04:11

gacek
Użytkownik

Re: Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

oki, sorry chciałem zeby ktoś szybko odpisał. dzieki za pomoc i pozdrawiam. I od dzisiaj biore sie ostro do roboty. A i jeszcze jedno czy ma sens zakładanie teraz tego dziennika na tej stronie ?? tongue

Offline

 

#8 2008-03-25 16:20:01

Nero
Użytkownik

Re: Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

To zależy już tylko do ciebie tongue

Offline

 

#9 2008-03-25 18:46:06

BoberPL
Użytkownik

Re: Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

Myślę, że prowadzenie dziennika jeszcze bardziej Cię zmotywuje do treningu wink

Offline

 

#10 2008-03-25 19:31:59

gacek
Użytkownik

Re: Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

No właśnie wróciłem z biegu biegłem wolno truchcikiem
przebiegłem około 6.5 km w 40 min nie wiem czy to dobrze czy żle ?? zrobiłem 5przerw po 3 minutki co wy na to czy na razie tak trenować ??

Offline

 

#11 2008-03-25 20:13:47

Nero
Użytkownik

Re: Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

A jak samopoczucie po biegu? Czułeś zmęczenie?

Offline

 

#12 2008-03-25 20:18:29

gacek
Użytkownik

Re: Witam!! prosze o pomoc chodzi mi o trening

wiesz robiłem przerwy. Ale troszke zmęczony jestem i nogi bolą ale tylko troche a na początek starczy mam biegac mniej czy więcej km ??.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies