RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Muzyka płynąca z mp3

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2008-02-11 22:03:46

koolio7
Użytkownik

Muzyka płynąca z mp3

Czy używacie mp3jek podczas biegania??
Ja mam niewielką sportową Creative i praktycznie zawsze jej używam, nie używam tylko podczas burz wink

Jakiej słuchacie muzyki?? Relaksacyjnej? hip-hop? techno? Rock?

Ja przede wszystkim Rocka i czasem szybszego rapu. Często popularniejsze takie jak motyw z filmu Rocky czy piosenka Blur-Woohoo big_smile

Podzielcie się opinią, może stworzymy bazę odpowiedniej muzyki do każdego typu biegów wink

Offline

 

#2 2008-02-12 01:12:37

pabrze
Administrator

Re: Muzyka płynąca z mp3

Od prawie 3 lat korzystam z iPod'a (BTW ostatnio mi się trochę na nim usiadło i ma teraz "ciekawy wygaszacz ekranu"). Słuchawki bardzo fajne - nie wypadają z uszu, ale kabelek trochę długi. Jakość dźwięku bardzo dobra no i akumulator, który trzyma dosyć długo (na początku było to około 13 godzin, teraz około połowy z tego).

Zazwyczaj korzystam z niego jak nie mam co robić podczas biegania ( bo na ogół programuję smile ), albo jak nie potrafię się zmotywować do treningu. Zbyt wolna lub płynna muzyka u mnie odpada (do biegania).

Co do typów muzyki, to wśród znajomych nie znajduję zrozumienia wink powiedziałbym, że mam oryginalne gusta:
- new age/ambient (bardzo lubię fortepian w tle - uspokaja mnie, np. http://magnatune.com/artists/albums/ehr … /hifi_play - jak ktoś ma czas i ochotę, to ciekawa muzyka jest na tej stronie...)
- etniczna - głównie z regionów zapalnych, np. bałkańska (na pobudzenie do walki, później mam ją w głowie podczas startów)

Hip-hopu nie słucham, techno - też nie słucham, ale próbowałem i nie potrafiłem biegać. Rock czasami...

Co do top-listy, to u mnie łatwiej wykonawców byłoby wymienić:
1. Enya - zakochany w jej głosie jestem od dzieciństwa
2. Hans Zimmer
3. try^ad (można za darmo z jamendo ściągnąć)
4. Ehren Starks
5. Jami Sieber
6. Michał Lorenc (Bandyta)
7. Alan Stivell
... i jeszcze wielu, mniej znanych artystów smile

Jak będę miał większy przypływ gotówki, to chciałbym sobie kupić płytki:
Andreasa Vollenweider'a
Nitina Sawhney'a


Natomiast jest jeden istotny minus biegania ze słuchawkami... zmniejsza bezpieczeństwo - samochody, psy, oszołomy... hmm


Mam nadzieję, że zaciekawią Was moje "poglądy" muzyczne smile

A tym czasem, czas na ciszę... roll

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2008-02-12 07:27:38

KuNa
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

U mnie przydałoby się coś grającego na treningi bo... nudno wink

Słucham zazwyczaj hip-hopu..

- Peja
- Hemp Gru
- OSTR
- WWO

Przed każdym jednym startem słuchm tego : http://dr.ania.wrzuta.pl/audio/NY7PRqoHiC/jeden_osiem_l_-_smak_zwyciestwa

Polecam!!

Offline

 

#4 2008-02-13 12:05:15

ania11
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

Ja zakochałam się w muzyce którą pobrałam ze strony www.spa-music.com.pl  Znalazłam ją przypadkiem, autorem muzy jest Karol Krupiński smile pozdrawiam i polecam

Offline

 

#5 2008-02-13 15:12:00

pabrze
Administrator

Re: Muzyka płynąca z mp3

Witaj ania11

ania11 napisał:

Ja zakochałam się w muzyce którą pobrałam ze strony www.spa-music.com.pl  Znalazłam ją przypadkiem, autorem muzy jest Karol Krupiński smile pozdrawiam i polecam

O! To jest muzyka, którą lubię smile Szkoda tylko, że sample na stronie tak krótkie - na ich podstawie ciężko ocenić całe utwory...

Offline

 

#6 2008-02-13 18:54:27

koolio7
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

Szczerze mówiąc to po przesłuchaniu tej muzyki jestem troszeczkę zdziwiony. Praktycznie zawsze biegam z mp3ką i z reguły tej szybszej. Fakt że trudno mi biec wolno, myślicie że pasowałoby wypełnić mp3ke spokojniejszą muzyką i spróbować??  Czy naprawdę muzyka aż tak wpływa na tempo biegu?? Ja raczej uważałem że słucham żeby nie słuchać wiatru i hałasu i było przyjemniejsze bieganie

Offline

 

#7 2008-02-13 19:21:54

pabrze
Administrator

Re: Muzyka płynąca z mp3

U mnie nie ma takiej zależności - wolna muzyka (może lepszym określeniem byłoby tu spokojna) nie wyklucza szybkiego biegania, a często wręcz przeciwnie, a wysiłek wtedy jest łatwiejszy, bo biegnę rozluźniony. Co prawda przy szybszym tempie to słuchawki lubią wypadać z uszu... smile

Spróbuj... jak nie będziesz czerpał przyjemności ze spokojnej muzyki  to zawsze możesz wrócić do czegoś szybszego smile

Offline

 

#8 2008-02-13 19:25:12

koolio7
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

Tak spróbuję, a może akurat big_smile
Co do słuchawek to też mi wypadały takie zwykłe.
Wkońcu zainwestowałem trochę grosza w słuchaweczki douszne (najmniejsze) Creative EP-630 świetny dźwięk, lżejsze więc nie ciągnie ich w dół no i same nie wypadają raczej wink

Offline

 

#9 2008-03-16 21:09:38

kikada
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

Też biegam z muzyką. Ostatnio z RMFką, bo mi się słuchawki od MP3 zepsuły i biegam z telefonem. A jak miałam słuchawki to:
Red Hot'ów
Die Aerzte
Jacksona
Mam zawsze ze 3 albo 4 kawałki lekkiego techna, czasem też się przydaje.
No i jakaś taka zwykła muzyczka z radia, ale nie hip-hop..

Offline

 

#10 2008-03-16 22:05:10

TikiTikiTakJo
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

Głosów natury byście posłuchali .. a nie!!!
Ptaszki tak ładnie ćwierkają !!!!

Offline

 

#11 2008-03-16 22:21:16

kikada
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

Zapraszam na wały do Wrocka, tu nie ma ptaków, wszystkie zdechły przez to zanieczyszczone powietrze! A jak są, to czarne wrony, te to tylko potrafią narobić na człowieka!

Offline

 

#12 2008-08-25 10:52:46

yke
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

pabrze napisał:

U mnie nie ma takiej zależności - wolna muzyka (może lepszym określeniem byłoby tu spokojna) nie wyklucza szybkiego biegania

To prawda. Muzyka lecąca w tle nie ma zbyt wielkiego wpływu na tempo czy nastawienie, ale nie znaczy to, że nie ma żadnego znaczenia. Kiedy podczas treningu bięgnę pod górkę to szybkie rytmiczne uderzenia popychają mnie niejako do przodu, każą przyspieszyc. Są to jednak tylko chwile, urywkowe momenty. Osobiście jednak na tempówkach asekuracyjnie wsłuchuję się w takie wynalazki jak np. The Chemical Brothers i temu podobne. Ostatnio natomiast podczas moich spacerków królowali Beastie Boys i The Killers.

Offline

 

#13 2008-10-31 21:26:12

4nthr4x
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

Moim zdaniem do spokojnej muzyki zawsze można biec szybciej ale do ostrej muzy trudniej jest biec wolniej (np gdy nadchodzi kryzys) bo staje się wnerwiająca bardziej niż mobilizująca, ale to oczywiście jak zwykle kwestia gustu ;P

Offline

 

#14 2008-11-26 14:35:45

konik735
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

Zazwyczaj techno , rock. Takie coś co daje "kopa" po czym mam mnóstwo energii na bieganie big_smile

Offline

 

#15 2008-11-29 03:14:49

sasquacz
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

a ja polecam drum'n'bass, szybkie tempo, dobrze sie biegnie smile a "gdy nadchodzi kryzys" to pomaga sie otrzasnac i biec dalej

przykladowy kawalek, przy ktorym od razu dostaje kopa (jakby ktos nie wiedzial co to dnb wink):
http://pl.youtube.com/watch?v=VjIDA2ufSxo

Offline

 

#16 2012-01-11 16:31:53

mazak
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

Ja mam odtwarzacz mp3 Sony NWZ b162 on jest dobry, bo ma taki praktyczny klips do spodni, a jeżeli chodzi o playlistę to i do biegania, a może nawet bardziej do jazdy na rowerze:
DAFT PUNK – zwłaszcza ostatnia płytka, czyli soundtrack z filmu TRON: legacy

Ostatnio edytowany przez mazak (2012-01-17 10:07:27)

Offline

 

#17 2012-05-26 14:39:52

Wyu
Użytkownik

Re: Muzyka płynąca z mp3

Ja biegam z Kaczmarskim, ewentualnie z Lao Che — co do pierwszego, rytmiczne uderzenia sprawiają, że biega mi się wyjątkowo łatwo, ogólnie zauważyłam, że biegając przy Jego muzyce, nie zwracam uwagi na zmęczenie (i właściwie cokolwiek innego), a czas biegu często mierzę utworami właśnie (mniej więcej pamiętam, który ile trwa).
Lao Che włączam natomiast okazjonalnie, jak mnie trochę głos Mistrza zmęczy.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies