RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Ile wody?

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2010-03-25 10:16:13

rutra
Użytkownik

Ile wody?

Każdy człowiek powinien dziennie spożywać 1,5l wody mineralnej niegazowanej. Często bywa z tym problem. Ja od dzisiaj zamierzam pić codziennie 1,5l. Wiadomo, że podczas biegu człowiek potrzebuje więcej wody niż osoba siedząca 24h na dobę w domu.

Moje pytanie brzmi: Ile wody powinniśmy pić do okreśnolnego przebiegniętego dystansu?

np. Przebiegłem 4,8km ile powinienem wypić wody w ciągu tego dnia? A ile gdy przebiegłem tylko 1,2km? Ile wody potrzebuje sprinter po przebiegnięciu 100m, a ile maratończyk po przebiegnięciu 42,195km? Są może do tego jakieś kalkulatory?

Offline

 

#2 2010-05-15 20:07:28

cudownezycie
Użytkownik

Re: Ile wody?

Ty jesteś tym kalkulatorem. Ostatnio naukowcy odkryli,że człowiek potrzebuje tyle wody, ile mu potrzeba do ugaszenia pragnienia. Nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy jak doskonały jest nasz organizm. Naprawde, to jest skuteczne;)

Offline

 

#3 2010-10-28 10:41:23

horsea
Użytkownik

Re: Ile wody?

ja słyszałem, że człowiek potrzebuje nieco więcej wody, niż to na ile ma pragnienie... ja w każdym razie zawsze mam koło siebie butelkę, i jak mam chęć to popijam ;P no i zdrowy jestem ;p

Offline

 

#4 2010-11-20 19:04:20

renatar
Użytkownik

Re: Ile wody?

A ja czytałam, że 1,5 litra owszem, ale wody pitej (niekoniecznie mineralnej) + wody zawartej w posiłkach. Podczas wysiłku fizycznego wystarczy chyba picie kilku łyków mineralnej co 15-20 minut, tak, by nie miało się uczucia ciężkości.

Offline

 

#5 2012-02-26 17:08:23

Stary Laufer
Użytkownik

Re: Ile wody?

A czy myślicie, że facet, który waży 120 kg powinien pić w ciągu dnia tyle samo co drobna kobitka o wadze 50 kg? Chyba nie!
Ja słyszałem o wskaźniku 30 ml/ 1kg wagi (w moim przypadku daje to 3,6 l dziennie :-)
Wskaźnik ten dotyczy ludzi o przeciętnym dziennym zapotrzebowaniu energetycznym (bez nadmiernego wysiłku). Dla biegaczy powinno to być tyle ile organizm potrzebuje ale nie powinno to być mniej niż ten wskaźnik.

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies