RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Cwiczenia przed i po biegu.

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2010-08-30 03:01:11

zgrydzix
Użytkownik

Cwiczenia przed i po biegu.

Witam chcialbym sie dowiedziec pare zeczy od profesjonalnych biegaczy. A wiec nie wiem jakie cwiczenia robic przed biegiem i po biegu. Biegam na dystansach 3.4 km 6.5km 10km.

Offline

 

#2 2010-08-30 11:48:27

WhiteBart
Użytkownik

Re: Cwiczenia przed i po biegu.

Witam
Ja zadnych cwiczen nie robie. A nalezalo by rozgrzac miesnie potrzebne pozniej w biegu. Wystarczy nie zaczynac z kopyta a truchtem, rozruszac sie i mozesz leciec:) Rozciaganie, skretosklony i inne takie przydaja sie gdy zamierzasz kogos kopac na swojej trasie.
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2011-06-21 11:37:47

pełnazapału
Użytkownik

Re: Cwiczenia przed i po biegu.

do profesjonalnego biegacza dużo mi brakuje, ale porfesjonaliści polecili mi na rozgrzewkę marsz z wymachami ramion, bieg tyłem, bieg w podskokach, skipy, odstaw- dostaw itp. na tyle, żeby czuć, że się stawy rozruszały wink
no i rozciąganie po bieganiu, skłony, wypady, rozciąganie łydek..
Chyba działa- póki co jestem zadowolona smile

Offline

 

#4 2012-01-28 20:54:45

MarioElblag
Użytkownik

Re: Cwiczenia przed i po biegu.

rozciąganie i jeszcze raz rozciąganie

Offline

 

#5 2012-01-31 12:11:49

kubawasek
Użytkownik

Re: Cwiczenia przed i po biegu.

Mam dopiero 15 lat ale trenuję dopiero półtora roku ale ze świetnym trenerem i dużo już wiem o bieganiu.
Przed biegiem proponuję krążenia ramoin skipy A, B, C i przebiechy, ważne jest aby w obecnie panującą pogodę (mróz) robić powrót w truchcie bo ćwiczenia mają charakter dogrzewający wsztstkie partie mieśni.
Po biegu jeżeli już ktoś już koniecznie chce może delikatnie porozciągać się w domu żeby nie zmarznąć.

Pozdrawiam, Kuba

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies