RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Jaki trening bedzie dla mnie najlepszy?

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2010-08-15 11:39:42

Kokoloko
Użytkownik

Jaki trening bedzie dla mnie najlepszy?

Mam taki maly problem z bieganiem, ale mysle ze ktos z forum mi pomoze, poniewaz czytajac forum zauwazylem wielu doswiadczonych biegaczy smile
A wiec tak...
Mam 15 lat
Wzrost:175
Waga:67 kg
Chcialbym zaczac biegac,ale niewiem jaki trening wybrac.
Bylem juz pare,moze parenascie razy na krotkich przebieżkach, ale wydaje mi sie że dla dlepszego efektu musze dodac jakies urozmaicenie, bo niemam nawet pomyslu na rozgrzewke.
Wiem ze mam czas na 1 km :3:32 a na 60m : cos kolo 8 sek
Nie spiesze sie na zadne zawody,tylko pragne biegac dla satyswakcji smile
Licze na pomoc, szczegolnie w sprawie treningow smile

Offline

 

#2 2010-08-17 18:25:13

Qua Patet Orbis
Użytkownik

Re: Jaki trening bedzie dla mnie najlepszy?

Skąd jesteś , jeśli ze Stalowej Woli w co wątpię ale jeśli to pisz na pw do mnie. Najpierw powiedz jakie bieganie cię interesuje- dalekie dystanse, chcesz być dobry kondycyjnie ,robić maratony, interwały, czy może sprint. Na początek musisz wiedzieć ,ze rozgrzewka jest podstawą , to nie żarty biegaczy, wyszukaj w necie zestaw, w google znajdziesz mnóstwo ćwiczeń i rób zawsze te po których najlepiej ci siębiega. Potem buty, sprawdz testem wodnym czy masz pronację czy supinację stopy, jeśli nie wiesz o co chodzi napisz na pw do mnie lub sprawdź w necie. Zanurz stopę w wodzie i odciśnij na czymś co odbije kształt podbicia. Potem sprawdź ze schematem (pełno ich w necie) odcisków stopy czy to supinacja ,czy pronacja czy normal. Pod tym kątem dobiera się buty. ALe wielu jest takich którzy nie dbają o to i biegają z super efektami po prostu w tych butach które dają im satysfakcję.
Nie biegaj tylko na twardej nawierzchni , stawy się niszczą , przełaj jest lepszy niż twardy chodnik , choćwielu tak biega. OSobiście uważam ,że jak się troche pobiega p otwardym to się nic nie stanie, ale wolę miękką nawierzchnię, choć tu łątwo o kontuzję, choćby kostka pójdzie. JEśli bolą nogi po bieganiu-piszczele -idź do lekarza ,nie lekceważ, jeśli mięśnie ,śnięgna biegaj z umiarem powoli ,jeśli ból nie minie takze do lekarza. Bolą -bo się rozwijają lub nie mogą wytrzymać nacisku, ścięgna bolały mnie dłuuugo , aż się uelastyczniły i wzmocniły. Siłownia i jej ćiwczenia na nogi sporo dają , choć są nudne, przynajmniej dla mnie. Nie zapominaj też o uzupełnianiu minerałów -jedzeniu tego co jest pożywne i sprawi ,że szybko odpoczniesz. Na początek biegaj tyle ile możesz , nie wysiłkowo, powoli i do celu.

Offline

 

#3 2010-08-17 20:04:37

Kokoloko
Użytkownik

Re: Jaki trening bedzie dla mnie najlepszy?

Ok,dzieki za odpowiedz smile
Nie mieszkam w Stalowej Woli,ale na wsi.Niestety ciezko tutaj o rowna polna droge,a wole nie ryzykowac kontuzja.(Niedawno skrecilem noge,co prawda nie biegajac,ale na dziurze w drodze,pozna pora((bylo juz ciemo)) tak czy siak,wole wiedziec po czym biegne,bo na takich lakach czesto moze byc dziura,kamien,czy jakis maly pniaczek przykryty kepa trawy...
Interesuja mnie glownie srednie dystanse,bo jesli o sprint chodzi to z takim czasem to raczej bedzei ciezko sie wytrenowac...
Mieszkam w woj Lubelskim,czy znajde odpowiednie dla siebie buty w chelmie lub zamosciu ? czy bede musial jechac az do lublina?Jak myslicie?
I jaka robic rozgrzewke ? jakeis propozycje smile ?

Offline

 

#4 2010-08-18 17:39:29

Qua Patet Orbis
Użytkownik

Re: Jaki trening bedzie dla mnie najlepszy?

Szukaj po sklepach , spytaj się jakie buty dobre dla ciebie , cyz wiedzą co to jest pronacja i supinacja, jeśli nie idź do następnego. JEśli skręciłeś kostkę uważaj na nią , bo takie coś lubi się powtarzać. Zamość ,Chełm napewno znajdziesz na 100 % .
Masz dobrze bo wieś dostarcza dużo dobrych ścieżek, lasy ,ląki, tylko uwazać na to na co się stąpa i można biegać.

Ja robie rozgrzewke mięśni rozciągajacą je - mam zestaw od tai chi , więc już mam gotowe. Wystarczy zwykłę rozciąganie jak na wf-ie .
http://www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm tu masz i rąk i nóg.
Jeśli srednie dystanse , ćwicz powoli , 5km jeśli mozesz , ćwicz oddech by tetno bylo na tym samym poziomie w czasie ruchu, tu sam wyczujesz jakim tempem idzie najlepiej najstabilniej , potem zwiększysz tempo i dystans sam się powiększy.
Powodzenia!

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies