RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Jak zacząć trenować

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2009-05-24 20:54:42

Darekkraków
Użytkownik

Jak zacząć trenować

Witam serdecznie

ciesze się bardzo że natknąłem się na to forum

chciał bym sie dowiedzieć jak zacząć biegać aby to miało jakiś sens

jestem po 3 skreceniach lewego kolana ale już po rehabilitacji i można powoli wracać do uprawiania sportu

chciał bym wiedzieć jakie dystansy biegać(ile km) ile biegać (ile czasu)i ile razy w tyg aby powoli odbudowywać mieśnie ??

Offline

 

#2 2009-05-24 21:12:57

Visiago
Użytkownik

Re: Jak zacząć trenować

Witam !

Zadałeś bardzo ciężkie pytanie, na które pewnie żaden z nas nie potrafiłby odpowiedzieć.

Nie wiem jak to wyglądało przed kontuzjami, czy biegałeś, ewentualnie ile biegałeś i jak często.

Myślę, że na początek należy zacząć bardzo spokojnie w zależności od tego jak będziesz się czuł na treningach.

Powiedz coś więcej o sobie. Wiek , waga, jakie sporty uprawiałeś itp..

Offline

 

#3 2009-05-24 21:20:47

Darekkraków
Użytkownik

Re: Jak zacząć trenować

Wiec tak mam 17 lat waga 72 kg przy wzroście 180 przez 5 lat grałem w piłke nożną

jeśli chodzi o bieganie to zasuwałem na treningu ale takie typowe bieganie to od czasu do czasu

Ostatnio edytowany przez Darekkraków (2009-05-24 21:22:12)

Offline

 

#4 2009-05-24 21:25:46

Visiago
Użytkownik

Re: Jak zacząć trenować

Ja też 17 lat też ok 70km też 180cm wink

A więc myślę, że można zacząć 3 razy w tygodniu z jednym dniem przerwy pomiędzy treningami.

Na razie wystarczy bieganie tzw. na wyczucie czyli biegaj tak jak się czujesz. Na początku raczej wolniej przez 20 - 35 min dziennie.

Postaraj się wyczuć swój organizm no i zobacz jak na trening zareaguje kolano..

Offline

 

#5 2009-06-04 21:07:11

skrzypek99
Użytkownik

Re: Jak zacząć trenować

Na początku biegaj tak, abyś się do tego nie zraził. Bieganie ma dawać przede wszystkim radość i satysfakcję z samodoskonalenia. Pamiętaj że po pierwszym treningu nie będziesz miał kondycje od tak/prysk! wytrzymałość siła i wszystkie elementy biegu zdobądź sukcesywnie. Tak jak mój przedmówca/przedpisacz -- najpierw biegaj tak jak czujesz. Najlepiej zacznij bez stopera i pulsometra to zabawki dla ludzi którzy już poważnie traktują wyniki. Oczywiście potem pomogą Ci kontrolować proces ale na początku zadbaj o dobre samopoczucie w czasie biegu. pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies