RunMania.com - forum biegaczy

Dołącz do społeczności biegowej!

RunMania.com - forum biegaczy / Mój problem

Nie jesteś zalogowany.

Login:  Hasło:  Logowanie

Ogłoszenie

Forum jest dostępne wyłącznie w trybie tylko do odczytu.

#1 2009-01-03 21:03:28

dzondzon
Użytkownik

Mój problem

Witam,

Miałem wypadek na wskutek którego przez około pół roku nosiłem gips na nodze. Teraz gdy chce biegać boli mnie kolano [nie ucierpiało podczas wypadku ale było unieruchomione przez pół roku]. Od zdjęcia gipsu minął rok a od pół roku normalnie chodzę. Nie wiem czy powinienem czekać czy już mogę biegać, nie chce sobie zniszczyć stawów. Podczas swojej nieaktywności fizycznej przytyłem 10kg, chociaż sądzę, że przybyło 30kg tłuszczu i spadło 20kg mięśni. Tak czy owak przy 180cm wzrostu ważę 95kg. Czy przy takiej wadze można biegać? A może polecicie mi jakieś lekkie ćwiczenia na kolano? Jak sądzicie, kiedy odzyskam sprawność? Kości oczywiście się dobrze zrosły.

Offline

 

#2 2009-01-03 22:50:15

ssokolow
Użytkownik

Re: Mój problem

- spokojnie - jeśli bolą kolana - trzeba wzmocnić mięśnie !!

z biegania możesz na chwilę odpuścić - lepiej dmuchać na zimne. 4-8 tygodni poświęconych wzmacnianiu mięśni powinno pomóc. W każdym razie ćwiczenia jak najbardziej - bieganie... - poczekaj trochę...

Offline

 

#3 2009-01-04 09:56:05

dzondzon
Użytkownik

Re: Mój problem

Boli mnie tylko jedno kolano, te które było unieruchomione przez pół roku.

Jakie ćwiczenia wzmacniające mięśnie możesz polecić?

Offline

 

#4 2009-01-04 20:39:38

kasiagaspar
Użytkownik

Re: Mój problem

W takich sprawach tylko specjalisci powinni odpowiadac na Twoje pytania. (Nie ujmujac forumowiczom wiedzy).

Offline

 

#5 2009-01-05 12:52:58

ssokolow
Użytkownik

Re: Mój problem

to niestety prawda - że specjalista pokazał by ci dokładnie co i jak... i zaproponował ćwiczenia bezpieczne dla Ciebie. ogólnie chodzi o to, że staw kolanowy jest całkiem skomplikowany ;p i jest tam co wzmacniać... - jeśli byłeś tak długo unieruchomiony, to niestety zanik mięśni jest nieunikniony... - ale na pocieszenie: - trening odpowiednich mięśni wystarczający bo rozpocząć truchtanie nie powinien trwać bardzo długo.

jeśli nie masz dostępu do żadnego rehabilitanta... to w grę mógłby wchodzić jakiś mądry trener na siłowni... - pod warunkiem że rzeczywiście byłby to mądry gość a nie ktoś kto skończył 4'ro tygodniowy kurs "instruktażu"

ale głowa do góry - co cię nie zabije to cię wzmocni - ... ;-)

Offline

 

#6 2009-01-10 23:14:10

jakub738
Użytkownik

Re: Mój problem

Mam taki problem:w czerwcu 2007 roku nabawilem sie kontuzji-ostroga pietowa.Po okresie rehabilitacji jakos powrocilem do biegania ale kiedy zaczynam biegac wiecej niz 40 km tygodniowo zaczynaje sie problemy.Nie moge rano normalnie chodzic raczej  kuleje jezeli dzien wczesniej biegalem a przez caly dzien czuje ze cos jest nie tak. Po okresie roztrenowania myslalem ze wszystko bedzie dobrze jednak czuje sie tak samo jak rok temu,boje sie o jedno ze pewnego dnia podczas treningu sytuacja z czerwca 2007 sie powtorzy.Jezeli mieliscie podobne sytuacje to napiszcie

Offline

 

#7 2009-03-06 18:17:43

sova100
Użytkownik

Re: Mój problem

Jeżeli jest to ostroga to na pewno pomaga NIMESIL. Ale on działa objawowo - czyli niweluje skutek a nie przyczynę. Ty musisz właśnie znaleźć przyczynę. Może złe buty albo nawierzchnia na której trenujesz?

Offline

 

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson

Polityka Prywatności i Cookies